TEAMNL BLIJFT IEREN MET STERKE MATT GARRIGAN EN CONOR DRAIN VOOR IN DRAMMEN

Eric ten Cate stelt zege Oranje veilig

Eric ten Cate met Incredible op archieffoto

DRAMMEN – Eric ten Cate hielp TeamNL vrijdag in het Noorse Drammen aan de zege in de wedstrijd EEF Longines Nations Cup. Met Incredible sprong hij na twee vlekkeloze manches omlopen opnieuw foutloos in de barrage.

Met een aanmerkelijk snellere tijd dan de eveneens voortreffelijk presterende Matt Garrigan (foto onder) op Quantum Robin V veroordeelde hij de Ieren tot plaats twee. Ook Conor Drain deed het prima bij Ierland. Hij bleef twee manches foutloos met de tienjarige schimmelruin Imagine (v. Cassini Gold).

Eric ten Cate verkeert in puike vorm met zijn schimmel Incredible. Vorige week in Aalborg werden ze derde in de Grote Prijs en waren ze foutloos in de eerste omloop van de EEF Nations Cup. In Drammen tekenden Ten Cate en Incredible vrijdagavond voor twee prima foutloze ronden en daarmee waren ze de enige van het team die twee keer de nul hielden. Henk Frederiks en Impian D en Tani Joosten met Galdal Me deden dat ook in de eerste omloop, waardoor TeamNL de leiding in de rust deelde met de Denen, de Ieren en de Polen.

In de tweede manche zorgden Mark Martens met de vermogen Kinmar Quality Hero voor het vierde nulresultaat voor team oranje. Tani Joosten kreeg een balk en Henk Frederiks zag acht strafpunten op het scorebord verschijnen die niet meetelden voor het team. Met vier strafpunten moest een barrage met de Ieren bepalen wie de wedstrijd van de EEF-competitie in regio Noord zou winnen.
Dat werd dus TeamNL. Een mooie overwinning voor het team dat normaal onder leiding staat van Vincent Voorn, die vrijdagmiddag op het jeugdconcours De Wolden met zijn young riders derde werd in de landenwedstrijd.

De volgende wedstrijd voor TeamNL in de EEF Nations Cup is volgende week in Bratislava, waar Nederland dan voor de punten rijdt in de centrale regio. Nederland lijkt echter al wel zeker van deelname aan de halve finale op 25 juni in Deauville na de winst vorige maand in Mannheim.

Teleurstelling in Sankt Gallen
In Sankt Gallen stelde het TeamNL van Jos Lansink in de eerste FEI Longines Nations Cup van het seizoen in de eerste divisie teleur met de achtste en laatste plaats. De Zwitsers wonnen hun thuiswedstrijd voor het tweede jaar op rij na barrage met Brazilië. Harrie Smolders en Bingo du Parc waren de sterkhouders voor TeamNL met nul en vier strafpunten. Jur Vrieling deed niet veel voor hem onder. Met Long John Silver 3 NOP kreeg de Groninger in beide omlopen een springfout. De resultaten van Sanne Thijssen en Loewie Joppen vielen tegen.

Conor Drain
Conor Drain reed prima van voren mee in drie individuele rubrieken. Met de achtjarige vosmerrie Covehill Ellie May (v. Emerald) eindigde Drain donderdag als zevende over 1,35 meter met twee fasen en vrijdag als zesde over 1,40 meter met twee fasen. In de Big Four over 1,45 meter voegde hij er een negende plek  aan toe met de negenjarige bruine ruin Covehill Archie (v. Diamant de Semilly).
 

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)