OOK CONOR DRAIN PRIMA OP DREEF OP TWEEDE DAG HIPPISCH GEESTEREN

Eric ten Cate onderstreept vorm

GEESTEREN – Eric ten Cate demonstreerde in zijn eigen Geesteren de laatste weken goed in vorm te zijn. Met de achtjarige bruine ruin Ivoor (v. Eldorado van de Zeshoek) schreef hij zaterdag op superieure wijze de klasse ZZ op tijd op zijn naam tijdens Hippisch Geesteren.

“Het gaat momenteel heel lekker”, bevestigde Eric ten Cate na afloop met een brede lach op zijn gezicht. Ook internationaal ben ik vrij veel op pad geweest en liep het goed. Ivoor heeft al 1,40 meter gelopen en is een echt toekomstpaard. Ik denk dat hij straks nog wel hoger kan. Hij heeft een super instelling en denkt altijd mee. Hij wil graag de houtjes boven laten.”

Behalve Ivoor, eigendom van Henny Groote Wolthaar uit Raalte, heeft Ten Cate met de schimmelruin Incredible (v. Clinton) nog een achtjarige potentiële topper op stal. “Het zijn allebei paarden waarmee je wel van huis kunt en dat doe je dan automatisch vaker. Vooral als het zo loopt als nu kun je met een fijn gevoel op concours.”

Alleen Conor Drain, ook al uitstekend op dreef, kon hem enigszins bedreigen en werd met Golddigger tweede op 1,47 seconde van Ten Cate. De derde plaats was voor Bas van der Aa en Isla Ibiza. Matt Carrigan, die de BWG Stables van de broers Schröder als uitvalsbasis heeft, reed met Holland van de Valckenborg naar de vierde plaats. Net voor Gerco Schröder, die met Glock’s Novellist vijfde werd.

Ook Conor Drain beleefde een prima tweede dag bij Hippisch Geesteren. Met Lovehill Archie (onderste foto) greep hij de zege in de klasse Z, waarin hij met Louis Vuitton van de Wouwerse Veld ook nog derde werd. Nick Nanning eindigde met Bandia als tweede. Hilde Veenstra klasseerde zich als vierde met Gideon dls en Matt Carrigan bezette met Quantum Robin V de vijfde stek.

Jordy Wilken voorkwam dat Eric ten Cate ook in de klasse M met de winst aan de haal ging. Met Curacao bleef hij de lokaal favoriet, die Kingston inzette, 0,72 seconde voor. Jennifer Munsterhuis reed net als een dag eerder met de besten mee. Nu werd ze derde met Hurricane M.

Eerder op dag was Jennifer Munsterhuis met hetzelfde paard al tweede geworden in de klasse L. Pietrix de Vries was in deze rubriek veel te snel voor de rest van het veld met Diamantina. Jordy Wilken sloot de proef met Buckle and Bertie als derde af.

Jesse Seiger bewees zich weer eens als stijlruiter door in de klasse B 85 punten te scoren met  Legend. Dat was ook Hans Wulferink met Leap Day (80) en Renske Geertman met Myrabalia van Seldsum (78) te machtig.

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)