Ellen Zwijnenberg in grootse vorm

SAASVELD – Ellen Zwijnenberg verkeert in  grootste vorm. Nadat ze onlangs al zeges boekte bij het Masterspringen en in een Z-rubriek tijdens Euregio Indoor Denekamp en vorige week in Wierden opnieuw twee maal een eerste prijs mocht afhalen, bezette ze maandag tijdens de Twentse Ruiterdagen in Saasveld bezette ze maandag zowel de eerste als de tweede plaats in de klasse ZZ over twee fasen. Al moest ze die laatste positie wel delen met Nuri Dijks.

Op een na boekte de amazone uit Raalte die fraaie resultaten met de zevenjarige donkerbruine merrie Etcetera (v. Carnute x Colino). “Haar heb ik nu twee jaar”, vertelt ze “en ik ben super wijs met haar en er hartstikke gek mee. Het is nog een jonkie, maar echt zo’n beestje voor een parcours waarop een paard snel en wendbaar moet zijn.” In Saasveld was de combinatie bijna drie volle seconden rapper dan de twee nummers twee, Nuri Dijks op Addison en zij zelf met de tienjarige bruine hengst Boncetto (v. Concetto x Animo). 

Met de negenjarige schimmelhengst Cointreau zijn Etcetera en Boncetto momenteel de paradepaardjes van stal. “En zo’n beetje de opvolgers van Con Corrado, waarmee ik daarvoor heb gewonnen. Met deze drie kan ik mooi wat rouleren”, weet de 34-jarige amazone, die op stal zowel eigen paarden rijdt als viervoeters voor andere eigenaren.

“Ik hoop een beetje op deze voet verder te kunnen en ze te kunnen opleiden naar een hoger niveau. Al weet ik dat ze ook een keer verkocht zullen worden als ze het goed doen. Deze drie lopen ook internationaal al wat mee, maar dat kan niet elke week omdat ik thuis ook met de jonge paarden aan het werk moet. Maar ik wil ook zelf beter worden, sportief graag een stapje hoger en de uitdaging met anderen aangaan.”

Het Z-springen over twee fasen werd een prooi voor een superieure Esther Laarman met Whisperie. Ze bleef de rest van het veld, dat werd aangevoerd door Lisa Everts op Captain Morgan, ver voor. Liudrikas Seilius werd derde met MB Chassagne, voor Gijs Mosman met Een Twiggy. De vijfde en zesde plek gingen naar Gerben Morsink, met respectievelijk Rapidash en Red Cat.

James Gilmartin trok met Carkoretto de overwinning naar zich toe in de klasse M. Tess Krabbe met Cristalolo en Lysanne Kruisinga met Elite completeerden de top drie.

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)