EK-voorbereiding op De Driehoek

OMMEN - De derde internationale editie van Jumping de Driehoek, van 6 tot en met 9 augustus bij de familie Schuttert in Stegeren, staat voor veel ruiters in het teken van hun voorbereiding op het EK later deze maand in Aken. Toppers als Jeroen Dubbeldam, Gerco Schröder, Jur Vrieling, Jos Lansink, John Whitaker en de Amerikaanse Beezie Madden doen een gooi naar een deel van de weer aardig opgevoerde prijzenpot.

"De topruiters weten dat de faciliteiten bij ons uitstekend zijn en dat de bodem top is", verklaart Hendrik Jan Schuttert de internationale interesse. "En doordat we vorig jaar geïnvesteerd hebben in de verlichting van de piste, gaan de wedstrijden ‘s avonds langer door, zodat de mensen na hun werk bij ons kunnen komen genieten van de paardensport.”

De prijzenpot tijdens CSI Ommen is voor de ruiters flink beter gevuld dan tijdens de voorgaande edities. Er zijn vier hoog gedoteerde rankingproeven waarin ze punten kunnen verdienen voor de wereldranking en er is elke dag een show voor de toeschouwers. “Elk jaar proberen we een stap vooruit te zetten en zijn we op zoek naar een kwaliteitsverhoging voor zowel de sport als het publiek”, licht Hendrik Jan Schuttert toe.

Zo is het prijzengeld alleen al voor de Grote Prijs op zondagmiddag verhoogd naar 62.000 euro. “In totaal zitten we bijna aan het prijzengeld van een viersterrenconcours, terwijl we een CSI3* en CSI1* organiseren. We leggen de lat voor onszelf steeds hoger. Het is een hele klus om de financiering rond te krijgen, maar het ziet er goed uit. Sponsoren en ruiters zijn ontzettend enthousiast na onze eerste twee internationale edities.”

Een publiekstrekker zal de Puissance, het springen over een zeer hoge muur, op vrijdagavond zijn met een Kia Picanto voor de winnaar. De overige deelnemers krijgen 10.000 euro te verdelen. “Deze rubriek wordt nog maar weinig georganiseerd, maar is wel spectaculair. Nu we een auto voor de winnaar hebben en een goede prijzenpot voor de rest, is het voor de ruiters absoluut de moeite waard om in te schrijven.”

Op donderdag beginnen de internationale springwedstrijden, met ‘s avonds een nationale menwedstrijd. Wereldkampioen Jeroen Dubbeldam geeft zaterdagavond te paard een springclinic, waarna het spectaculaire jachtparcours over 1,45 meter van start gaat. Op zondag zijn er tuigpaardrubrieken voor en na de afsluitende Grote Prijs.

Behalve de feestavonden op vrijdag en zaterdag is het stro- en kinderdorp een bezoek waard. Nieuw is de Vechtdalstal, mogelijk gemaakt door de provincie Overijssel. Ondernemers, bestuurders en organisaties die een link hebben met het Vechtdal kunnen hun producten etaleren in de prachtige paardenstal van de familie Schuttert en netwerken met ondernemers van binnen en buiten de regio.

De toegang is elke dag gratis. Meer info: www.jumpingdedriehoek.nl

Meer Springen

»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)