Egberink tweede in openingsrubriek

GEESTEREN – Drie Twentse ruiters reden donderdag naar een plaats bij de beste vijf in de eerste international rubriek van het veertigste CSI Twente. Maar de zege moesten ze donderdag aan Ivo Biessen laten. Die deed de naam van zijn tienjarige bruine Holsteiner ruin Faults Free alle eer aan en won in de snelste tijd van 40,12 seconde het twee fasenspringen voor de Silver League over 1,40 meter. Bjorn Egberink stuurde zijn even oude schimmelruin Zidane (v.Cavalier x Laroche) naar de tweede plaats (40,36).

Lokaal favoriet Eric ten Cate bezette met Bleu Sky (41,07) de vierde plek achter Linn Widmark met Wilson (40,64), voor Remco Been met Lumen Ulady (42,43). Dennis van den Brink eindigde met Wennemars (als achtste).

De rubriek voor vierjarige KWPN-paarden leverde een fraaie overwinning op voor Niels Nanning met Farouche. De bruine merrie (v. Andiamo x Celano) werd beloond met 24,9 punten. Cristel Kalf eindigde met de donkerbruine merrie First Class (v. Amadeus x Karandasj) als tweede met 24 punten en Nanning werd met de donkerbruine hengst Fanlac N (v. Arizona) ook nog derde (23,8).

Joey Lansink zegevierde met de donkere vosmerrie Eesebelle (v. Zapatero) als eerste op het twee fasenparcours in de competitie voor vijfjarige paarden. Tegen zijn snelle tijd van 28,36 seconde was geen tegenstander bestand. Geert Moerings kwam met de donkerbruine hengst Verthigo (v. Vigo d'Arsouilles royaal tekort (29,74) en bleef op zijn beurt Sander Naber met de vosruin VDL Elegance (v. Indoctro x Ahorn) maar vierhonderdste seconde voor (29,78).

Voor alle uitslagen, zie www.csitwente.nl

 

Meer Springen

RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)