SNELSTE IN OPENINGSRUBRIEK EQUIFIRST TWENTE CUP IN LONNEKER

Eerste slag voor Maikel Vaanholt

LONNEKER – De eerste slag in de strijd om de Equifirst Twente Cup springen 2019 was vrijdagavond in Lonneker voor Maikel Vaanholt. Op het klassieke parcours met barrage was de rapste ruiter uit de klasse ZZ met zijn elfjarige vosruin Izaro (v. Escudo) ook sneller dan de winnaar van de klasse Z, Jan Diepman met Gidon.

De 28-jarige Vaanholt nam in de extra rondgang niet de kortst mogelijke route, waarvoor diverse concurrenten wel kozen. Maar het leverde hem geen tijdverlies op. “Ik ben bewust niet overal binnendoor gegaan. Het liep goed, ik overal mooi vlot verder. Zoiets is natuurlijk afhankelijk van welk paard je hebt. Ik hoef Izaro niet haaks om te trekken. Want als hij dan blijft staan, ben ik ook nog niet zo weer van de plaats. Ik vond dat het nu wel aardig opschoot zo.”

Wel een beetje geluk
Het had overigens niet veel gescheeld of de in Ootmarsum woonachtige Maikel Vaanholt had de barrage niet eens gehaald. Op hindernis 2 van het basisparcours in manege de Twentse Marke stuiterde het hout vervaarlijk in de lepels. “Eerlijk gezegd dacht ik zelfs na de rit ook nog dat ik daar een fout had, maar gelukkig is kennelijk alles blijven liggen. Daar had ik wel een beetje geluk, ja.”

Sinds het NK in Ermelo had Izaro nog geen concours weer gelopen. En de combinatie moest uiteraard ook weer wennen aan het rijden in de hal. “Mooi dat ze in Lonneker de mogelijkheid boden om de dagen ervoor nog even te trainen. Ik denk dat de meesten daar wel gebruik van hebben gemaakt.”

'Echt concourspaard'
Izaro is volgens Vaanholt “een echt concourspaard. Als je thuis te gek met hem doet, wordt hij wel eens narrig. Je kunt hem beter een dag meer longeren dan er thuis op rijden. Kleine sprongetjes, een keertje naar buiten, hem niet aan de kop zitten, dat werkt bij hem het beste.”

De Twente Cup mag dan niet meer het prestigieuze evenement van weleer zijn, Maikel Vaanholt ziet zijn naam wel degelijk graag eens op de grote beker staan. “Het is inderdaad niet meer zoals een jaar of tien geleden in het Expo Center in Hengelo. Ook van mij mag het weer iets meer echt een competitie zijn. Als iets niet meer loopt, moet je echter schakelen en dat heeft de organisatie volgens mij goed gedaan. En net als veel anderen wil ik ‘m wel graag een keer winnen. De finale op zaterdag in Saasveld is de laatste jaren toch nog steeds een mooie wedstrijd geweest. Daar kijk ik echt naar uit.”

Jarno Hesselink
Bij het progressief springen later op de avond bleek Jarno Hesselink (foto, ZZ) de snelste met Fhera, gevolgd door Lieke Reinders-Ophof met Imago en Enola Mulder met Ibizza van het Drienerwolde (beiden Z). Sarah Koppelman reed naar een vierde en zesde plek, met respectievelijk Gillenia (ZZ) en Hebe (Z). Jan Diepman, in Lonneker prima op dreef, realiseerde de vijfde tijd met Favorite (ZZ).

UITSLAG KLASSIEK MET BARRAGE
1) Maikel Vaanholt – Izaro (ZZ) 0-40,52 seconde
2) Jan Diepman – Gidon (Z) 0-41,13
3) Gerbert te Koppele – Con Calle (ZZ) 0-41,38
4) Koen Westendorp – Helsinki (Z) 0-41,69
5) Noelle Klokman – Creed (Z) 0-42,41
6) Amber van Marle – El Clarimo (Z) 0-42,58

UITSLAG PROGRESSIEF
1) Jarno Hesselink – Fhera (ZZ) 55 punten-53,26 seconde
2) Lieke Reinders-Ophof - Imago (Z) 55-53,82
3) Enola Mulder – Ibiza van het Drienerwolde (Z) 55-54,67
4) Sarah Koppelman – Gillenia (ZZ) 55-54,78
5) Jan Diepman – Favorite (ZZ) 55-56,88
6) Sarah Koppelman – Hebe (Z) 55-57,11

Meer Springen

MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)