Eerste slag voor Gerco Schröder

MIERLO (KNHS) - Gerco Schröder (Tubbergen), de Nederlands kampioen van de springruiters in 2006, heeft na het eerste onderdeel van deze titelstrijd bij de senioren de leiding in handen genomen. Schröder stuurde de schimmel Eurocommerce New Orleans (Colbert x Carthago Z) foutloos over het delicaat gebouwde parcours in de snelste tijd van alle 52 starters.

"Het liep vanaf de allereerste meter. Overal in het parcours kreeg in mooi de voorwaartse afstand en kon daarbij steeds weer de hindernissen aan de binnenkant aansnijden. Daardoor won ik het hele parcours door tijd. Mijn paard is namelijk niet een typisch speedpaard, maar het parcours was ook niet gebouwd als een racebaan. Dit parcours was ons echt op het lijf geschreven. Daarbij komt ook nog eens dat ik niet het gevoel heb dat ik New Orleans plat heb gereden", vertelde Gerco, die erkende zeer bewust naar deze titelstrijd te hebben toe gewerkt.

"Na Indoor Brabant zijn we even in een lagere versnelling overgeschakeld om in Lummen deze schimmelruin op een paar lichte wedstrijden aan de start te brengen. Ik merk aan New Orleans dat hij vooral het laatste halfjaar enorm aan kracht heeft gewonnen, maar ik kan nu nog niet zeggen dat ik de komende dagen steeds vooraan mee kan strijden. Dit is in ieder geval wel een mooi begin", lachte de Twent bescheiden.

Ook Eric van der Vleuten (Mierlo) maakte veel indruk. Met zijn eerste paard in de wedstrijd VDL Groep Utascha SFN realiseerde hij een snelle tijd, die met vier seconden werd verlengd wegens het maken van een springfoutje. "Volgens mij waaide die plank uit de ondersteuning. Maar ook een plank die er afwaait telt voor vier strafseconden", meldde Van der Vleuten sr. Met het springpaard van het Springpaarden Fonds Nederland eindigde Eric op een zesde plek, terwijl hij zonder dat foutje als derde was geëindigd. Met het paard dat hij als tweede aan de start bracht, VDL Groep Kaïd, bleef de een thuiswedstrijd rijdende ruiter wel foutloos en nestelde hij zich op de tweede plaats, achter Schröder, maar voor de sterk acterende Harrie Smolders (Hooge Mierde) met Exquis Powerfee.
"Beide proeven liepen zoals ik ze in mijn gedachten had. Beide paarden sprongen goed en ik heb volgens mij beide paarden aanvallend gereden, zonder extra risico's aan te gaan. Ik houd er niet van om iets te forceren en wil niet over grenzen heen gaan. Dat blijkt ook uit het gegeven dat ik met beide paarden bijna dezelfde basistijd realiseerde. Na vandaag ben ik blij dat ik geen keuze voor de zondag hoef te maken uit deze twee paarden. Ik mag met beide deelnemen aan dit Kampioenschap, alleen als ik met twee paarden op het schavot zou komen te staan telt alleen het beste resultaat en daar kan ik nu nog rustig mee leven", aldus Van der Vleuten.
Regerend Nederlands kampioen Jeroen Dubbeldam (Weerselo) nestelde zich met BMC Van Grunsven Simon op de vierde plek, terwijl Mathijs van Asten (IJsselsteyn L.) met VDL Groep Castella vijfde staat. Albert Zoer (Echten) leek met Uraya op weg naar een topklassering. Op de één na laatste hindernis leek het paard op de keuzehindernis het rechter obstakel te willen springen, terwijl Albert koos voor het linker. Uraya liep dwars door de uit planken opgetrokken hindernis en verloor kostbare seconden. Zoer staat nu zevende.
Toch wil dat alles nog weinig zeggen, want de eerste vijftien combinaties staan binnen één springfout van elkaar verwijderd.

Gert-Jan Bruggink is vanwege een blessure van toppaard Primeval Wings niet begonnen aan het NK in Mierlo. Mede vanwege de drukte rond de bouw van zijn nieuwe accommodatie in De Lutte vond hij het niet verantwoord een ander paard als vervanger in te zetten. (m.m.v. Jacob Melissen namens de KNHS) 

Uitslag eerste wedstrijd NK Senioren
1) Gerco Schröder (Tubbergen) - Eurocommerce New Orleans - 0 / 75.77 = 0
2) Eric van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Kaïd - 0 / 66.32 = 0.28
3) Harrie Smolders (Hooge Mierde0 - Equis Powerfee - 0 / 67.43 = 0.83
4) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - BMC Van Grunsven Simon (Mr.Blue x Polydor) - 0 / 67.80 = 1.02
5) Mathijs van Asten (IJsselsteyn L.) - VDL Groep Castella - 0 / 69.07 = 1.65
6) Eric van der Vleuten - VDL Groep Utascha SFN (Lux x Indoctro) - 4 / 70.86 = 2.25
7) Albert Zoer (Echten) - Uraya (Farmer x Zeno) - 4 / 70.99 = 2.61
8) Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Santana (Mr.Blue x H.Almé Z) - 0 / 71.20 -= 2.72
10) Jochen Munsterhuis - Munsterhuis Sportcars Peanuts 2,78
14) Jeroen Dubbeldam - BMC Van Grunsven Whisper 3,81

15) Annet Willems - Nirvana 3,82
20) Ben Schröder - BMC Unaniem 5,32

Gerco Schröder eindigde in een wedstrijd over 1,40 meter tijdens het concours hippique van Mierlo met Eurocommerce London als zesde. Winnaar werd Michael Greeve op Varanka SFN, die bijna tien seconden sneller was. Tom Brinkman met Luca (achttiende) en Pia-Luise Aufrecht met MCB For Pia (twintigste) lieten beiden een springfout noteren.

In een parcours over twee fasen (1,40 meter) legde Robert Vos met Rudi beslag op de zesde plaats. Wim Schröder eindigde met Eurocommerce Ultimo als achtste, broer Ben werd op Eurocommerce California dertiende.

Meer info zie: www.chmierlo.nl

Foto Gerco Schröder van Carlo ter Ellen/TC Tubantia

Meer Springen

OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)