‘CSI OMMEN PAST IN OPLEIDING VAN MIJN PAARD’

Eerste slag voor Anne-Lotte Tijhuis

Foto Anne-Lotte Tijhuis met Nemmadi TI © Fototrailer

OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn met hun viervoeters ingecheckt voor CSI Ommen en de eerste internationale rubriek werd woensdag gewonnen door Anne-Lotte Tijhuis.

De 30-jarige amazone uit Langeveen zegevierde in de rubriek over 1,30 meter voor het CSI1* met de zevenjarige ruin Nemmadi TI. “Eerlijk gezegd had ik dit niet verwacht! Mijn voordeel is dat Nemmadi TI zo makkelijk door het parcours loopt en vlot in de wendingen is”, vertelt de amazone over de zelf gefokte zevenjarige ruin, afstammend van Pilothago uit een springmerrie die ze zelf al over 1,40 meter reed. Van de 77 deelnemers zette ze met 28,55 seconden de snelste tijd neer in het tweefasen parcours. Tweede met 28,80 werd Mike Van Olst uit België met Bojangles 5 (Brantzau), voor Kristian Houwen met N’Abalia SMH (Edinburgh) in 29,30 seconde.

Niet elke week
“Wel mooi, want ik rijd eigenlijk nooit internationaal. Ja, kortgeleden in Tubbergen, maar het is zeker niet de bedoeling om dat elke week te doen. Ik heb naast vijf paarden een baan op een accountantskantoor, waar ik veel hippische klanten onder m’n hoede neem, en ik zit al krap genoeg in de dagen. Maar als je een paard hebt dat op nationale wedstrijden goed springt, dan is dat wel leuk om op een concours als CSI Ommen te starten. Het past ook goed in de opleiding van zo’n paard. Ik heb de laatste maanden wat grotere wedstrijden en finales met hem gereden en dat heeft ons goed gedaan. Vandaag voelde het daardoor allemaal wat makkelijker aan”, vertelt Anne-Lotte Tijhuis.

Met een andere ruiter
De winnares heeft ook al parcoursen over 1,35 meter gesprongen met Nemmadi TI. Waar het ophoudt, weet ze niet. “Qua instelling gaat hij zeker hoger springen. Het is een goed paard, maar ook nog jong. Vaak heb ik ze niet zo lang. Hij heeft straks de leeftijd om vaker dit soort wedstrijden te springen, maar dat zal met een andere ruiter zijn. Het is niet mijn focus. Mijn dagen zijn lang met de paarden en op kantoor, maar ik vind beide leuk. Ik moet mijn werkgever ook wel bedanken dat ik zo flexibel kan zijn in hoe ik mijn dagen inplan en hier op CSI Ommen kan rijden.”

De internationale rubriek over 1,20 meter werd vandaag gewonnen door Dhidey Hulshof uit Kootwijk met Nella v/d Havan (Contadora van de Helle). Guido Jan Schoemaker en Marit Hoekstra maakten de top-drie compleet. 

CSI Ommen vervolgt donderdag met nog meer internationale sport, waaronder om 16.00 uur de eerste kwalificatie over 1,50 meter voor de Grote Prijs op zondagmiddag over 1,55 meter. De vrijdagavond met de ‘Ride & Drive show’ en het Puissance springen zal weer in trek zijn. Maar dat geldt voor ook de zaterdag met de finale van de Medium Tour, de veiling en het spectaculaire jachtspringen. De toegang is elke dag gratis.

Zie ook www.csiommen.nl
 

Meer Springen

MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)