Eerste GP Sibculo voor Harrie Wiering

SIBCULO - Harrie Wiering had zondag de eer zich als eerste winnaar te mogen laten huldigen van de Grote Prijs van de Gemeente Hardenberg tijdens de Jumping Tour Holland in Sibculo. Met World Wide, de negenjarige donkerbruine merrie van Corland x Animo, was de ruiter uit Borne in 34,03 seconde meer dan een halve seconde sneller dan Sjaak Sleiderink met La Toya 44, die tot dat moment de dans leidde (34,66). Suus Kuyten eindigde verrassend als derde met Don Juan (34,71).   

Willem Greve kwam met Silverbea uit op de vijfde plek (36,70), Wim Schröder na een springfout met Winterberg op de zevende.

Niet alleen de Grote Prijs van de Gemeente Hardenberg zelf was een primeur, dat was de zege ook voor Harrie Wiering. "Een Grote Prijs heb ik wel eens eerder gewonnen, maar nog nooit met internationale deelnemers. Mooi dat het gebeurt, zeker omdat het vlak bij huis is. En de baas (Jan Boomkamp, red) was er zelf bij en dat is ook lang niet altijd zo. Ik wist dat ik alles moest proberen, omdat Sjaak Sleiderink gewoon heel snel is."

Wiering vond de oplossing vooral in het aanrijden naar de eerste hindernis. Waar bijna alle barragaklanten, acht in totaal, die met een boog aanreden, pakte Harrie Wiering de rechte lijn. "Ik had gelijk ritme, doordat ik aan de binnenkant begon. Daardoor kon ik met een galopsprong minder toe. In de laatste lijn kon ik het mede daardoor nog redelijk voorzichtig aandoen."

Wiering prees zijn merrie. "Ze is erg heet, je moet haar rustig houden. Maar ze heeft een geweldige instelling, is heel gretig en gruwelijk snel met haar benen. Je kunt haar superhard de dubbbelsprong inrijden, als ik draai is ze meteen weg."

Vol lof was Harrie Wiering ook over het initiatief van Jan Altena om in Sibculo een wedstrijd van dit kaliber neer te zetten. "Niet omdat ik gewonnen heb hoor, maar het was gewoon top voor elkaar. Het prijzengeld was bovengemiddeld voor een twee sterrenwedstrijd, de bodems waren prima en aan alles was gedacht. Er waren geen overvolle rubrieken, maar wel allemaal mooie barrages. En het was nog gezellig ook. Wat mij betreft absoluut een initiatief om te herhalen."

Uitslag Grote Prijs

Meer Springen

»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)