Dubbeldam uitblinker winnend Oranje

SANKT-GALLEN - De keus van bondscoach Rob Ehrens om Jeroen Dubbeldam op de valreep op te nemen in zijn team voor de landenwedstrijd in Sankt-Gallen is perfect uitgepakt. De ruiter uit Weerselo beschaamde het vertrouwen niet en was met BMC Utascha Sfn de beste ruiter van het Nederlandse kwartet dat de wedstrijd op Zwitserse bodem in de tweede manche naar zich toe trok. Dubbeldam incasseerde alleen een strafpunt wegens tijdsoverschrijding in de eerste omloop, maar maakte geen hindernisfouten.

Nederland eindigde aldus in Sankt Gallen met zeven strafpunten als eerste, voor Zwitserland en Groot-Brittannië, de met acht strafpunten de tweede plaats deelden. Duitsland, na de eerste manche nog onaantastbaar koploper, zakte naar de vierde stek met negen strafpunten. Jeroen Dubbeldam voldeed met zijn puike prestatie aan de Olympische eis. Of hij ook daadwerkelijk naar Londen mag afreizen is uiteindelijk aan Rob Ehrens.

Gerco Schröder herstelde zich in de tweede ronde op Eurocommerce met slechts een tijdfoutje van een mindere eerste. Hij hielp Oranje daarmee aan de zege. De Tubbergenaar opende met negen strafpunten en zorgde voor het eerste schrapresultaat. Dat  kwam in de tweede reeks op naam van Marc Houtzager, die met Sterrehof's Voltaire net als Dubbeldam begon met een strafpunt en in de beslissende rondgang één balk aftikte. Dat deed Leon Thijssen met Tyson als eerste starter in zijn eerste optreden, om er een vlekkeloze tweede op te laten volgen. 

Met nog één ruiter te gaan kon Nederland alleen de FEI Top League Nations Cup wedstrijd in Sankt Gallen winnen wanneer Gerco Schröder (Tubbergen) met de schimmel Eurocommerce New Orleans foutloos zou blijven. Anders zou een barrage tussen de thuisrijdende Zwitsers en de Belgen de beslissing brengen en kon Nederland hooguit derde worden. Schröder stelde voor Nederland de tweede achtereenvolgende zege in Sankt Gallen veilig. Daarmee gaat Nederland nu ook aan de leiding in de competitie, voor Duitsland en België.

Jeroen Dubbeldam was een tevreden mens. "Ik rijd deze merrie sinds oktober vorig jaar en deze wedstrijd was voor mij met haar de tweede internationale buitenwedstrijd. Daarbij was het de eerste landenwedstrijd van ons samen. Dat tijdfoutje in de eerste manche ontstond omdat ik iets te veel tijd nam. In de tweede omloop reed ik met meer vertrouwen en gedurfder, vandaar dat we toen gemakkelijk binnen de tijd bleven", aldus Dubbeldam.

Voor Gerco Schröder was de druk enorm. "Ik wist dat ik in de tweede ronde foutloos moest blijven om te winnen. Dat geeft extra druk, maar de schimmel vocht geweldig mee. Ik had in de eerste manche het gevoel dat ze aan het einde van het parcours iets moe werd, waardoor we tegen de twee palen aan liepen op de laatste twee hindernissen. In de tweede rond bleef New Orleans tot het einde toe zeer goed meewerken, hoewel ik denk dat we op de laatste hindernis het geluk aan onze zijde hadden", aldus Gerco.

Bondscoach Rob Ehrens was uitermate contant. "Dit is onze vierde zege in zes jaar in Sankt Gallen. De komende wedstrijd in deze competitie is in Rotterdam en ik denk dat ik me in mijn hoofd ga voorstellen dat ik naar Sankt Gallen ga, in plaats van Rotterdam. Misschien dat we dan ook een sterk kunnen acteren in onze thuiswedstrijd", aldus Ehrens. Verder gaf Ehrens aan dat de gunstige positie in het klassement na drie wedstrijden hem de mogelijkheden biedt om richting Falsterbö, Hickstead en Dublin minder ervaren combinaties in te zetten, om ze op die wijze op dit niveau ervaring op te laten doen. (m.m.v. KNHS)

Uitslag FEI Top League Nations Cup (1, 60meter)
1) Nederland - 7
- Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (Numero Uno x Voltaire) - 4 - 4
- Mark Houtzager (Rouveen) - Sterrehof's Voltaire (Now Or Never M x Accord II) - 1 - (4)
- Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - BMC Utaschs SFN (Lux x Indoctro) - 1 - 0
- Gerco Schröder (Tubbergen) - Eurocommerce New Orleans - (9) - 1
2) Zwitserland - 8
2) Groot-Brittannië - 8
4) Duitsland - 9
5) België - 25
6) Ierland - 28
7) Frankrijk - 35
8) Zweden - 48

Tussenstand
1) Nederland - 20.5
2) België - 20
2) Duitsland - 20
4) Zwitserland - 16.5
5) Groot-Brittannië - 13

Op de foto vanaf links Jeroen Dubbeldam, Gerco Schröder, Rob Ehrens Marc Houtzager en Leon Thijssen.  Foto FEI/Valeria Streun.

Bekijk de video op You Tube

Meer Springen

VEENINGEN – Hessel Hoekstra sloot zondag het CSI2* CH De Wolden in Veeningen af met een derde plaats op de negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES... (20-07-2026)
VEENINGEN – Thijmen Vos tekende zaterdag als enige ruiter uit de regio voor een overwinning tijdens het CH De Wolden. Met zijn zestienjarige bruine... (19-07-2026)
VEENINGEN – Jessie Wiefferink reed vrijdag tijdens het CSI1* De Wolden naar de zege in groep 2 van de rubriek over 1,30 meter op tijd. Met haar... (18-07-2026)
DIEPENHEIM – Het terrein van PSV Diepenheim aan de Krommedijk is dinsdag 21 juli het decor van de zevende editie van het Masterspringen in het dorp.... (16-07-2026)
HAAKSBERGEN – Gerben Morsink had zondag met zijn negenjarige donkerbruine merrie Hekina Z (v. Harley VDL x Nabab de Reve) het laatste woord in de... (13-07-2026)
HAAKSBERGEN – Net als een dag eerder waren Steven Veldhuis en Mayke Leusink de uitblinkers tijdens Outdoor Lonneker. Dit keer was Steven Veldhuis de... (11-07-2026)
HAAKSBERGEN – Mayke Leusink en Steven Veldhuis vertolkten de absolute hoofdrollen op de eerste dag van Outdoor Lonneker, het concours van Het Twentse... (10-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is de enige springruiter uit de regio die kandidaat is voor deelname aan het WK Aken. De drievoudig nationaal kampioen uit... (08-07-2026)
OMMEN – Het 21-jarige Amerikaanse springtalent Ansgar Holtgers hield zondag veertien concurrenten achter zich in de barrage van de Grote Prijs van... (05-07-2026)
OMMEN - Onder luid gejuich van het thuispubliek beleefde mede-organisator én ruiter Frank Schuttert zaterdagavond tijdens CSI3* Ommen een droomslot. (05-07-2026)
OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)