Dubbeldam en Schuttert naar Dublin

ERMELO - Tien dagen na het winnen van de zilveren medaille op de Olympische Spelen staat de Nederlandse springruiterploeg voor een nieuwe uitdaging. Het team moet zich vrijdag verzekeren van een startplaats in de FEI Nations Cup Top League van 2013. Maar liefst zes van de acht landen die in deze competitie strijden, waaronder Nederland, kunnen vrijdag in Dublin degraderen. jeroen Dubbeldam is een van de Oranje-ruiters met BMC Quality Time Tn, Hendrik Jan Schuttert is reserve met Cerona Z.

"Het wordt echt een kwestie van pompen of verzuipen", vertelt bondscoach Rob Ehrens, die aanvankelijk goede hoop had met de volledige zilveren equipe naar de Ierse hoofdstad te kunnen afreizen. "VDL Groep Verdi en Sterrehof's Tamino hebben na een inspannend seizoen hun rust volledig verdiend en door omstandigheden kan ook geen beroep worden gedaan op Gerco Schröder en Eurocommerce London. Marc Houtzager (Rouveen) gaat wel mee en hij rijdt op Sterrehof's Opium. Jur Vrieling (Holwierde) en VDL Bubalu zijn samen van de partij. Daarnaast gaan Jeroen Dubbeldam (Weerselo) en Quality Time TN en Albert Voorn (Evertsoord) met Tobalio mee. Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) heeft met Cerona Z de afgelopen weken topprestaties geleverd. Daardoor is hij in de maand juni van de 222ste plek op de wereldranglijst gestegen naar de 151ste. Ik heb hem gevraagd mee te gaan als reserveruiter", aldus Ehrens.

Twee landen die zich tijdens de Olympische Spelen na twee onderdelen niet bij de beste acht teams reden, Duitsland en Frankrijk, hoeven in de Nations Cup met hun verzamelde puntenaantallen van respectievelijk 47 en 37 niet te vrezen voor degradatie. "Het verschil tussen Groot-Brittannië dat derde staat met 32 punten en België (achtste met 28,5 punt) is marginaal. Het winnende land verdient tien punten, nummer twee zeven en de volgende aflopend naar één punt. Wij staan zesde met 29,5 punt. Het wordt een tombola waarin wij, denk ik, alleen met drie foutloze ritten in beide manches kunnen overleven", vertelt Ehrens.

Toch is de keuzeheer vol goede moed afgereisd naar de Ierse hoofdstad. "Samen met Duitsland zijn wij het enige land dat vanaf het begin van deze competitie ieder jaar heeft deelgenomen. Ik denk dat het zilver van Londen ons voldoende zelfvertrouwen schenkt, zonder dat we het daardoor lichtzinnig gaan opvatten".

De eerste manche begint a.s. vrijdag om 16.00 uur, de tweede om 17.35 uur en rond 19.40 uur zal bekend zijn hoe de eindstand van de FEI Nations Cup competitie 2012 is geworden. (Bron KNHS)

Tussenstand FEI Nations Cup Top League
1) Duitsland - 47
2) Frankrijk - 37
3) Groot-Brittannië - 32
4) Zwitserland - 31.5
4) Zweden - 31.5
6) Nederland - 29.5
7) Ierland - 29
8) België - 28.5

Meer info zie: www.dublinhorseshow.com

Foto Jeroen Dubbeldam met BMC Quality Time Tn van www.fototrailer.nl

Meer Springen

Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden het concours hippique in het Belgische Lier. De amazone uit De Lutte... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)