Dubbeldam en Schröder weer in Oranje

ROTTERDAM - Gerco Schröder met Eurocommerce London en Jeroen Dubbeldam met BMC Utascha SFN maken vrijdag 22 juni deel uit van het Nederlandse springteam tijdens het CHIO van Rotterdam. Bondscoach Rob Ehrens nam het duo, dat afgelopen weekeinde in Sankt Gallen medeverantwoordelijk was voor de zege in de landenwedstrijd in Rome, op in zijn ploeg voor de volgende ontmoeting in het kader van de FEI Nations Cup Top League.

Oranje, dat na Sankt Gallen aan de leiding gaat van deze competitie, bestaat verder uit Jur Vrieling met de deze week door het KWPN erkende hengst VDL Bubalu en Maikel van der Vleuten met de KWPN-hengst VDL Groep Verdi. Reserveruiter is Leon Thijssen met Tyson. Behalve dit vijftal komen nog twaalf Nederlandse ruiters aan de start.

Tijdens de persconferentie van het CHIO Rotterdam, dat dit jaar van 20 tot en met 24 juni wordt gehouden, kon voorzitter Frans Lavooij de aanwezigen vertellen dat de Olympische schaduw van Londen op een uiterst positieve wijze over het Rotterdamse evenement valt. "Gezien het enorme aantal deelnemers in de landenwedstrijd dressuur hebben we moeten besluiten een dag eerder te beginnen. Voor veel landen, waaronder Nederland, zijn deze dressuurwedstrijden in Rotterdam cruciaal als selectie- of observatiemoment", aldus Lavooij.

Bovendien kon Lavooij meedelen dat de Rotterdamse organisatoren zich bij de FEI hebben gemeld om in 2017 de Europese Kampioenschappen voor springruiters te willen gaan organiseren.

Voor onder andere Nederland, Spanje, Denemarken en Zweden vormen de Grand Prix, die op woensdag en donderdag op het programma staat, en de Grand Prix Special, die op vrijdag wordt verreden, onderdeel van selectie en observatie om de combinaties aan te wijzen die van start gaan tijdens de Olympische Spelen. In totaal komen er maar liefst negen volledige teams aan de start, aangevuld met de individuele dressuurruiters.

Voor Nederland komt daar nog bij dat zij, om aan de NOC*NSF-norm te voldoen om voor uitzending genomineerd te worden, in de landenwedstrijd bij de eerste acht moeten eindigen. "We zijn erg blij dat ons evenement een dergelijke belangrijke rol speelt in selectie en observatie in deze discipline, waardoor het publiek gegarandeerd absolute topsport in de dressuurring voorgeschoteld krijgt", aldus Lavooij.

Foto Gerco Schröder met Eurocommerce London van www.fototrailer.nl

Meer Springen

RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)