EERSTE VIER PLAATSEN IN GROTE PRIJS FRIESLAND VOOR RUITERS UIT TWENTE

Dubbeldam de gedroomde winnaar

Foto Jeroen Dubbeldam met Gisborne VDL © Digishots

LEEUWARDEN – De Grote Prijs van Indoor Friesland kreeg met Jeroen Dubbeldam de gedroomde winnaar. De meervoudig internationaal kampioen uit Weerselo ging in de hoofdrubriek drie streekgenoten vooraf.

In een uitverkocht WTC Expo waren  alle ingrediënten voor een knallende afsluiting aanwezig. Negen combinaties haalden de barrage. Het werd echter nog mooier. Jeroen Dubbeldam was de laatste winnaar van de Grote Prijs van het oude Indoor Friesland en zestien jaar na dato herhaalde hij het kunstje. De ambassadeur van het evenement won met de twaalfjarige hengst Gisborne VDL (VDL Zirocco Blue), die iets verderop werd geboren in de stallen van de VDL Stud in Bears.
Jeroen Dubbeldam legde zijn winnende barrage af in 35,98 seconde. De tweede plaats was voor Gerben Morsink en de veertienjarige hengst Navarone Z (Nabab de Reve) in 37,16 seconde.
Derde werd Annelies Vorsselmans, de partner van Dubbeldam (samen op foto onder), met de dertienjarige hengst Kurly vd Gorten (Thunder van de Zuuthoeve) in 37,64 seconde. Eric ten Cate sloot als vierde aan voor de prijsuitreiking met de tien jaar oude schimmelruin Incredible (v. Clinton), Frank Schuttert werd zesde met de even oude bruine merrie Isis (v. Cardento).

Aangepast plan
Jeroen Dubbeldam was de laatste starter in de negenkoppige barrage: “Het was een emotionele Grote Prijs. In het basisparcours had ik in het begin het geluk een beetje aan mijn zijde. Mijn paard had de kwalificatie die ik donderdag gereden heb nog wat in de benen, maar de tweede helft was hij er weer helemaal. In de barrage kon ik als laatste starter eerst een paar combinaties kijken en naar aanleiding daarvan heb ik mijn plan nog wat aangepast. Ik moet zeggen, ik moest er hard voor rijden, maar het lukte.”

Als een huis
“Winnen is natuurlijk altijd leuk, maar om hier als ambassadeur van dit concours te staan is wel extra mooi. Ja, hier ben ik echt trots op. Het concours staat weer als een huis en daarvoor wil ik iedereen, van bestuur en organisatie tot de vrijwilligers, een groot compliment geven.”

En tot slot: “Of ik Gisborne VDL nog terug ga geven aan mijn klant? Natuurlijk, ik zal wel moeten, maar ik ga wel regelen dat ik hem volgend jaar bij Indoor Friesland 2024 nog een keer mag lenen.”

In de rubriek over 1,40 meter op tijd reed Frank Schuttert naar de vijfde plek met de achtjarige vosmerrie Panama van ’t Roosakker (v. Echo van ’t Spieveld. Gerben Morsink werd tiende met de negenjarige vosmerrie Colina Z (v. Ingmar).

In de ‘kleine’ Grote Prijs over 1,40 meter met barrage voor het CSI1* legden Lars Schröder met de dertienjarige bruine hengst Colando 21 (v. Conthargos) en Madéé Schuttenbeld met de zevenjarige bruine ruin Lordato (v. Lord Fauntlero) beslag op respectievelijk de negende en de tiende plaats. Over 1,15 meter met barrage eindigde Schuttenbeld met haar vijftienjarige bruine ruin Piccolo R (v. Centauer Z) als tweede. 

Gerco Schröder
Gerco Schröder liet zowel vrijdag als zaterdag een positie in de top tien optekenen in het Slowaakse Samorin. De Tubbergenaar eindigde zaterdag als derde in de finale van de Big Tour over 1,40 meter met barrare op de zevenjarige bruine merrie Lorona (v. Grand Slam) en een dag eerder als zevende over 1,45 meter op tijd met de tienjarige vosmerrie Glock's Novellist (v. Carrera VDL). In die laatste rubriek reed stalgenote Emma Spanko met de even oude vosmerrie Longines LB (v. Lordanos) naar de negende plek. 
Meike Zwartjens uit Raalte was negenjarige bruine ruin Denzel Tivoli (v. Denzel van het Meulenhof) goed voor een zevende prijs over 1,40 meter met twee fasen tijdens het concours bij het Sentower Park in het Belgische Opglabbeek.

Meer Springen

»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)