MEERVOUDIG KAMPIOEN VOLGT COLLEGA EN VRIEND JUR VRIELING OP

Dubbeldam ambassadeur 'Friesland'

Jur Vrieling en zijn opvolger Jeroen Dubbeldam. Foto © Indoor Friesland

LEEUWARDEN – Jeroen Dubbeldam is de nieuwe ambassadeur van Indoor Friesland. De Olympisch, wereld- en Europees kampioen is de opvolger van Jur Vrieling, die zijn taak vanwege sponsorverplichtingen moest neerleggen.

Jeroen Dubbeldam heeft dan misschien geen Friese roots, de in Zwolle geboren en getogen ruiter uit Weerselo heeft wel heel veel met Indoor Friesland. “Toen ik lang geleden Europees kampioen werd bij de young riders, kreeg ik een uitnodiging om in Leeuwarden te rijden. Dat was voor mij echt een hit. In die tijd waren er namelijk niet zoveel mooie concoursen en Leeuwarden was echt wat. De koeien stonden nog in de hal als we aankwamen, maar de tribunes zaten vol, er was sfeer en topruiters zoals Nick Skelton en John Whitaker reden er mee. Het ging nog goed ook, die eerste keer, dus vanaf zo’n moment heb je direct wat met zo’n concours.”

Spectaculaire comeback
Dubbeldam won in 2007 de Grote Prijs, veertien jaar lang de laatste Grote Prijs van Indoor Friesland, tot vorig jaar toen het concours een spectaculaire comeback maakte. “Als je als concours terugkomt met zo’n editie als vorig jaar, dan sta je direct weer op de kaart. Het was direct weer succesvol en geslaagd. De tribunes zaten vol alsof het nooit weg was geweest. Het was dan ook niet zo moeilijk om een antwoord te geven op de vraag of ik ambassadeur wilde worden. Dat was direct ja.”

Dubbeldam komt niet alleen als ambassadeur naar Indoor Friesland, maar zal er zelf ook rijden met zijn paarden Investment en Jewel SFN. Ook zijn partner Annelies Vorsselmans start er en bovendien zal Dubbeldam een aantal leerlingen begeleiden in Leeuwarden.

Ook bij Jur Vrieling neemt Indoor Friesland een speciaal plekje in. Hij won er als jonge ruiter zijn eerste Grote Prijs. Hij is blij met zijn opvolger. “Jeroen is een grootmeester en een goede vriend. Hij heeft me altijd veel geholpen op kampioenschappen en ik kan me geen betere opvolger wensen als ambassadeur van Indoor Friesland,” aldus Vrieling.

Meer Springen

Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)