Dubbeldam achtste in GP Calgary

CALGARY - Jeroen Dubbeldam sloot zondag de prestigieuze Grote Prijs van Calgary als beste Nederlander af op de achtste plaats. Met de tienjarige Holsteiner hengst BMC Quality Time Tn (v. Quidam de Revel x Cantus) hield Dubbeldam in de eerste ronde de schade beperkt tot één strafpunt voor het overschrijden van de tijd. Ondanks elf strafpunten in de tweede omloop klasseerde de Olympisch kampioen van 2000 zich toch nog royaal in de top tien. 

Parcoursbouwer Leopoldo Palacios had voor de eerste manche een traject ontworpen dat fair, technisch loodzwaar, hoog en breed was. Slechts één combinatie, de Amerikaanse Reed Kessler, bleef met Cylana niet alleen foutloos maar ook binnen de tijd. Jeroen Dubbeldam stuurde de schimmelhengst Quality Time TN zeer goed over het parcours en hij hoefde slechts één strafpunt voor het overschrijden van de tijd te accepteren. Deze voorlopige tweede plek deelde hij met de Fransman Roger Yves Bost met Nippon d'Elle en de 19-jarige Olivier Philippaerts uit België met Cabrio van de Heffinck.

Jeroen Dubbeldam was de laatste troef van Nederland en ook in de tweede manche sprong Quality Time op een wijze die zijn naam eer aandoet. Heel veel vermogen, de nodige souplesse en een heel fijne techniek. Na een enorme triplebar moest een haakse wending naar links worden gereden op weg naar een fragiel ogende driesprong, die geheel in het wit was gestoken. In die wending kreeg Jeroen de hengst plotsklaps niet meer voorwaarts en ontstond een weigering. Na de hindernis opnieuw te hebben aangereden werd ook nog een fout op de middelste hindernis gemaakt, waardoor Jeroen terugviel naar de achtste plaats, die toch nog goed was voor 23.000 Canadese dollars.

"Ik maakte op precies het verkeerde moment met mijn hand een verkeerde beweging, die ogenblikkelijk zwaar werd afgestraft. Echt heel jammer, want we waren op weg om foutloos te blijven", aldus Dubbeldam. Hij baalde nog meer toen hij zag dat Olivier Philippaerts met de zeer sterk springende Cabrio van de Heffinck ook in de tweede manche een strafpunt kreeg voor het overschrijden van de tijd. Rogier Yves Bost gooide twee balken uit de lepels, net als de Amerikaanse Reed Kessler, die daardoor van de eerste plek terugviel naar de vijfde plaats.

Met een totaal van twee tijdfouten ging de hoofdprijs van 335.000 Canadese dollars naar de Belgische ruiter Olivier Philippaerts met Cabrio van de Heffinck, voor de Amerikaanse Beezie Madden die met Simon (Mr.Blue x Polydox), voorheen gereden door Jeroen Dubbeldam, in de eerste manche tegen een springfout was aangelopen, maar in de tweede ronde foutloos bleef.

Het succes van de familie Philippaerts werd compleet gemaakt door vader Ludo, die met Challenge van de Begijnakker in de eerste ronde ook tegen een foutje was aangelopen, maar in de tweede de lei eveneens schoon hield. Zijn tijd was echter iets langzamer dan die van Madden, waardoor Ludo Philippaerts als derde eindigde. Daarmee verdiende deze Belgische familie op deze opnieuw licht tropische zondag in Canada maar liefst 438.000 Canadese dollars.

Derde in landenwedstrijd
Jeroen Dubbeldam leverde zaterdag een goed aandeel in de derde plaats van het Nederlands springteam in de landenwedstrijd van het loodzware CSI5 van Calgary. De ruiter uit Weerselo maakte in beide manches een springfout met BMC Quality Time Tn. Daarmee was hij na nationaal kampioen Jur Vrieling en VDL Bubalu (4 en 0) de beste Nederlander. Harrie Smolders tekende met Exquis Walnut de Muze voor 9 en 4 strafpunten. Leon Thijssen herstelde zich met Tyson na drie springfouten in de eerste manche met één balk in de tweede.

Met 25 strafpunten moest Oranje, dit keer geleid door Sven Harmsen, het winnende Duitsland (16) en Ierland (23) voor laten gaan. De landenwedstrijd werd gewonnen door Jeroen Dubbeldam eindigde met BMC Utascha SFN ook als derde in een rubriek over 1,50 meter met winnaarronde. Beezie Madden was de sterkste met Coral Reef Via Volo. (m.m.v. KNHS)

Uitslag Grote Prijs Calgary (1,60 meter)
1) Olivier Philippaerts (Bel) - Cabrio van de Heffinck (Cassini I x Calato) - 1 / 1 - 72.46
2) Beezie Madden (USA) - Simon (Mr. Blue x Polydox) - 4 / 0 - 69.06
3) Ludo Philippaerts (Bel) - Challenge van de Begijnakker (Chellano Z x Palestro van de Begijnakker) - 4 / 0 - 70.11
8) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - BMC Quality Time TN (Quidam de Revel x Cantus) - 1 /11 - 80.99
9) Harrie Smolders (Hooge Mierde) - Exquis Walnut de Muze (Nabab de Reve x Chin Chin) - 6 / 9 - 72.98
12) Jur Vrieling (Holwierde) - VDL Bubalu (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) - 5 / eli.
17) Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (Numero Uno x Voltaire) - 9

 

Foto Jeroen Dubbeldam met BMC Quality Time Tn van www.fototrailer.nl

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)