DERTIENJARIGE LATTROPPER WINT IN IJSSELMUIDEN MET PAARD EN TWEE PONY’S

Drie regiotitels voor Jesse Berkers 

Jesse Berkers met Bella Donna H

LATTROP - Met liefst drie overwinningen was Jesse Berkers de afgelopen twee weekeinden in IJsselmuiden de kleine grote man van de strijd om de springtitels van de Regio Overijssel.

Het dertienjarige talent uit Lattrop won bij de paarden met Happhira H de klasse L en werd een week later gehuldigd tot kampioen in de klassen Z (DE) met Dynamite H en L (DE) met Bella Donna H. Een score om trots op te zijn. Jesse Berkers: “Dit had ik zeker niet verwacht. Eigenlijk ga ik er nooit van uit dat ik win, dan kan het ook geen teleurstelling zijn als het niet lukt.  Bij de paarden riepen ze op een gegeven moment mijn naam om en dacht ik: ‘verrek’. Het was pas ons vierde concours in de L. Happhira is een fijn paard om te rijden. Braaf en voorzichtig en door onszelf gefokt.” 

Vader Pieter-Jan Berkers verkocht de negenjarige schimmel (v. Corland) drie jaar geleden aan een klant in Indonesië, die de schimmel bij hem trainde en Stal ’t Hofstee in Lattrop als uitvalsbasis koos. De ruiter is echter door het uitbreken van het coronavirus al anderhalf jaar niet meer in Twente geweest en besloot in overleg met Berkers diens zoon Jesse er op te laten rijden.

Met Dynamite deed de oudste zoon van Pieter-Jan Berkers en Ilse Schröder al drie keer mee aan het nationaal kampioenschap in de klasse L bij de pony’s, voordat de combinatie dit jaar van start ging in de klasse Z. “Ook een super braaf paard”, vindt Jesse. “Het was niet echt een mooi rondje, maar we wonnen toch. Ik was heel blij.”

Verbazingwekkend
En die vreugde was even groot bij het binnenhalen van de titel in de klasse L voor ponyruiters. “Bella Donna heb ik nu een jaar. Ze werd eerder gereden door Mart IJland en had al ZZ gelopen. Na een paar concoursen in de B ging ze indoor al vrij snel naar de L en via de Kring ging het op de regiokampioenschappen zo verbazingwekkend goed, dat we ons plaatsten voor het NK indoor. Dat ging helaas niet door, dus ik ben heel blij dat ze nu wel weer mee mocht.”

Met als totaalresultaat dat Jesse Berkers bij de nationale titelstrijd in Ermelo op 20 en 21 augustus dus drie keer een gooi mag doen naar het nationaal kampioenschap. “Daar heb ik enorm zin in en ik hoop dat ik er veel plezier zal hebben. Natuurlijk ga ik gewoon erg mijn best doen, maar ik weet ook dat een foutje snel gemaakt is.” 

Zijn droom? “Een goede ruiter worden of het bedrijf van mijn ouders overnemen, een van de twee.” Vooral Marcus Ehning en Daniel Deusser ziet hij als voorbeelden in de sport, in Nederland beschouwt hij Willem Greve als beste ruiter, op korte afstand gevolgd door Marc Houtzager. 

Vader Pieter-Jan: “Jesse heeft een goed oog en er gevoel voor. Voor een wedstrijd kan hij wel zenuwachtig zijn, maar in de ring is hij nuchter.” De jonge ruiter zelf, die na de zomervakantie gaat studeren aan het Canisius College in Tubbergen, vult aan: “Vooral papa helpt me veel . Vaak rijden we tegelijk, zodat hij kan laten zien hoe ik het moet doen.”

Linda Klaassen
Bij de paarden veroverde Linda Klaassen in IJsselmuiden de regiotitel in de klasse ZZ met Fayenthe Arthos R (middelste foto). Ze bleef Koen Westendorp met Daily Mail en Britt ter Harmsel met Butter Flower voor. Britt Schaper werd kampioen in de klasse Z met Bad Boy. Ze was de enige die twee keer foutloos bleef. Wesley de Boer met H-Kindness, Leonie Jonkers met Invicta, Koen Westendorp met Karel Doorman en Marjolein Heuvelmans completeerden de top vijf.

De klasse M was voor Jacqueline de Wit met Dilicious. Anouk Elshof met Jikke en Eva Oude Wolcherink met Ideaal SDH werden tweede en derde. Achter Jesse Berkers met Happhira H was Rochelle Pen met Fiësta goed voor de tweede plek in de klasse L en tekende Iris Oude Ophuis met Kentucky Girl voor de derde positie. Silke Kogelman greep de titel in de klasse B met Zarelza, voor Femke Meenhuis met Lariecoeck en Jannie Nentjens met Everest.

Wesley ter Harmsel
Bij de ponyruiters heerste Wesley ter Harmsel in de klasse ZZ (DE). Met FC Twente EB (onderste foto) werd hij eerste, met Eagle EB tweede. Achter Jessie Berkers en Dynamite H pakte Roos Wevers met Zara de tweede plek in de klasse Z (DE) en Niels Elshof met Flame de derde. In categorie C was Suus Kuipers met Kuup’s Hatsikidee de sterkste, gevolgd door Cindy Kosse met KSH Mistral en Janey Ditmeyer met Rosa.

Cindy Kosse stond wel vooraan bij de prijsuitreiking van de klasse M (C), die ze won met KSH Whoopy. Hier waren Lisa Schröder met Apache en Ilse Nora Bliek met Floris goed voor de volgende ereplaatsen. Jip Ottes ging met Jax de concurrentie vooraf in categorie DE. Lieke Martens met Jophanmar en Vince Nanning met Bugatti bleven het dichtst in haar buurt.

Maurie Slager was met Breiling de naaste belager van Jesse Berkens en Bella Dona H in de klasse L (DE), waarin Kyra Snooeijer met Dongravin de derde plek opeiste. In categorie C ging Denise Korf op Chico met de zege aan de haal en werden Lauren Noltes met Bonne Femme en Kelsey Ensink met Dominique als nummers twee en drie in de uitslag genoteerd. Sanne Jansen werd met Lucky Me regiokampioene in categorie AB, gevolgd door Feline Scherphof met Binky en Amber Kiewiet met Shining Star.

Lisa Schröder sloot met McKenzy het kampioenschap in de hoogste categorie (DE) van de klasse B winnend af, met Merel Martens op Jophanmar en Phieleine Stroot op Minutka als tweede en derde. In categorie C was niemand opgewassen tegen Nické Kogelman met Dimmans Electron. Lyn Fleurke met Buddy en Lily Hasselerharm met Pinky bleven het best in haar spoor. Floor Schröder trok met Tomahawk de zege in categorie AB naar zich toe, met Feline Horn op Valentino du Vi en Nicky ten Hove met Spindlewood als belangrijkste achtervolgers.

Meer Springen

VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)
AKEN - De springruiters van TeamNL zijn er bij het WK in Aken niet in geslaagd om een Olympisch ticket voor de Spelen van Los Angeles te bemachtigen. (20-08-2026)
TUBBERGEN – Het tempo dat Isabel Starke donderdag met haar tienjarige bruine merrie Lellebel (v. Eldorado van de Zeshoek) hanteerde in de rubriek... (20-08-2026)
ERMELO – Jessie Wiefferink leverde woensdag een puike prestatie tijdens het CSI2* in Ermelo. Met de achtjarige voshengst New Pleasure VDL zegevierde... (20-08-2026)
TUBBERGEN – Nadieh Plegt was de meest succesvolle deelnemer op de eerste dag van Hippisch Geesteren, het concours van Sint Joris dat voor de tweede... (19-08-2026)
AKEN – Willem Greve is woensdagmiddag met zijn vijftienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) foutloos... (19-08-2026)
Jarno Hesselink is een van de negen bestuursleden van PSV Sint Joris uit Geesteren, dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Een officiële functie heeft... (18-08-2026)
KRONENBERG – In het weekend voordat voor hem de strijd om de wereldtitel springen in Aken begint, mengde Willem Greve zich met enkele paarden vijf... (16-08-2026)
BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)
Gert-Jan Bruggink reed afgelopen weekend goed in de prijzen tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek. Op de terreinen van het Sentower Park... (03-08-2026)
De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
LATTROP – Mayke Leusink maakt snel progressie in de springsport. De laatste weken scoort ze bijna voortdurend mooie klasseringen. (01-08-2026)
Nadat de jeugd vanaf 11.00 uur volop aan haar trekken is gekomen tijdens de Pony Masters is het zaterdagavond vanaf 20.00 uur tijdens de Schröder... (31-07-2026)