DERTIENJARIGE LATTROPPER WINT IN IJSSELMUIDEN MET PAARD EN TWEE PONY’S

Drie regiotitels voor Jesse Berkers 

Jesse Berkers met Bella Donna H

LATTROP - Met liefst drie overwinningen was Jesse Berkers de afgelopen twee weekeinden in IJsselmuiden de kleine grote man van de strijd om de springtitels van de Regio Overijssel.

Het dertienjarige talent uit Lattrop won bij de paarden met Happhira H de klasse L en werd een week later gehuldigd tot kampioen in de klassen Z (DE) met Dynamite H en L (DE) met Bella Donna H. Een score om trots op te zijn. Jesse Berkers: “Dit had ik zeker niet verwacht. Eigenlijk ga ik er nooit van uit dat ik win, dan kan het ook geen teleurstelling zijn als het niet lukt.  Bij de paarden riepen ze op een gegeven moment mijn naam om en dacht ik: ‘verrek’. Het was pas ons vierde concours in de L. Happhira is een fijn paard om te rijden. Braaf en voorzichtig en door onszelf gefokt.” 

Vader Pieter-Jan Berkers verkocht de negenjarige schimmel (v. Corland) drie jaar geleden aan een klant in Indonesië, die de schimmel bij hem trainde en Stal ’t Hofstee in Lattrop als uitvalsbasis koos. De ruiter is echter door het uitbreken van het coronavirus al anderhalf jaar niet meer in Twente geweest en besloot in overleg met Berkers diens zoon Jesse er op te laten rijden.

Met Dynamite deed de oudste zoon van Pieter-Jan Berkers en Ilse Schröder al drie keer mee aan het nationaal kampioenschap in de klasse L bij de pony’s, voordat de combinatie dit jaar van start ging in de klasse Z. “Ook een super braaf paard”, vindt Jesse. “Het was niet echt een mooi rondje, maar we wonnen toch. Ik was heel blij.”

Verbazingwekkend
En die vreugde was even groot bij het binnenhalen van de titel in de klasse L voor ponyruiters. “Bella Donna heb ik nu een jaar. Ze werd eerder gereden door Mart IJland en had al ZZ gelopen. Na een paar concoursen in de B ging ze indoor al vrij snel naar de L en via de Kring ging het op de regiokampioenschappen zo verbazingwekkend goed, dat we ons plaatsten voor het NK indoor. Dat ging helaas niet door, dus ik ben heel blij dat ze nu wel weer mee mocht.”

Met als totaalresultaat dat Jesse Berkers bij de nationale titelstrijd in Ermelo op 20 en 21 augustus dus drie keer een gooi mag doen naar het nationaal kampioenschap. “Daar heb ik enorm zin in en ik hoop dat ik er veel plezier zal hebben. Natuurlijk ga ik gewoon erg mijn best doen, maar ik weet ook dat een foutje snel gemaakt is.” 

Zijn droom? “Een goede ruiter worden of het bedrijf van mijn ouders overnemen, een van de twee.” Vooral Marcus Ehning en Daniel Deusser ziet hij als voorbeelden in de sport, in Nederland beschouwt hij Willem Greve als beste ruiter, op korte afstand gevolgd door Marc Houtzager. 

Vader Pieter-Jan: “Jesse heeft een goed oog en er gevoel voor. Voor een wedstrijd kan hij wel zenuwachtig zijn, maar in de ring is hij nuchter.” De jonge ruiter zelf, die na de zomervakantie gaat studeren aan het Canisius College in Tubbergen, vult aan: “Vooral papa helpt me veel . Vaak rijden we tegelijk, zodat hij kan laten zien hoe ik het moet doen.”

Linda Klaassen
Bij de paarden veroverde Linda Klaassen in IJsselmuiden de regiotitel in de klasse ZZ met Fayenthe Arthos R (middelste foto). Ze bleef Koen Westendorp met Daily Mail en Britt ter Harmsel met Butter Flower voor. Britt Schaper werd kampioen in de klasse Z met Bad Boy. Ze was de enige die twee keer foutloos bleef. Wesley de Boer met H-Kindness, Leonie Jonkers met Invicta, Koen Westendorp met Karel Doorman en Marjolein Heuvelmans completeerden de top vijf.

De klasse M was voor Jacqueline de Wit met Dilicious. Anouk Elshof met Jikke en Eva Oude Wolcherink met Ideaal SDH werden tweede en derde. Achter Jesse Berkers met Happhira H was Rochelle Pen met Fiësta goed voor de tweede plek in de klasse L en tekende Iris Oude Ophuis met Kentucky Girl voor de derde positie. Silke Kogelman greep de titel in de klasse B met Zarelza, voor Femke Meenhuis met Lariecoeck en Jannie Nentjens met Everest.

Wesley ter Harmsel
Bij de ponyruiters heerste Wesley ter Harmsel in de klasse ZZ (DE). Met FC Twente EB (onderste foto) werd hij eerste, met Eagle EB tweede. Achter Jessie Berkers en Dynamite H pakte Roos Wevers met Zara de tweede plek in de klasse Z (DE) en Niels Elshof met Flame de derde. In categorie C was Suus Kuipers met Kuup’s Hatsikidee de sterkste, gevolgd door Cindy Kosse met KSH Mistral en Janey Ditmeyer met Rosa.

Cindy Kosse stond wel vooraan bij de prijsuitreiking van de klasse M (C), die ze won met KSH Whoopy. Hier waren Lisa Schröder met Apache en Ilse Nora Bliek met Floris goed voor de volgende ereplaatsen. Jip Ottes ging met Jax de concurrentie vooraf in categorie DE. Lieke Martens met Jophanmar en Vince Nanning met Bugatti bleven het dichtst in haar buurt.

Maurie Slager was met Breiling de naaste belager van Jesse Berkens en Bella Dona H in de klasse L (DE), waarin Kyra Snooeijer met Dongravin de derde plek opeiste. In categorie C ging Denise Korf op Chico met de zege aan de haal en werden Lauren Noltes met Bonne Femme en Kelsey Ensink met Dominique als nummers twee en drie in de uitslag genoteerd. Sanne Jansen werd met Lucky Me regiokampioene in categorie AB, gevolgd door Feline Scherphof met Binky en Amber Kiewiet met Shining Star.

Lisa Schröder sloot met McKenzy het kampioenschap in de hoogste categorie (DE) van de klasse B winnend af, met Merel Martens op Jophanmar en Phieleine Stroot op Minutka als tweede en derde. In categorie C was niemand opgewassen tegen Nické Kogelman met Dimmans Electron. Lyn Fleurke met Buddy en Lily Hasselerharm met Pinky bleven het best in haar spoor. Floor Schröder trok met Tomahawk de zege in categorie AB naar zich toe, met Feline Horn op Valentino du Vi en Nicky ten Hove met Spindlewood als belangrijkste achtervolgers.

Meer Springen

OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)