Dermott Lennon snelste in kwalificatie

GEESTEREN - De man die Ierland in 2002 in Jerez de la Frontera de eerste wereldtitel bij de springruiters bezorgde, ging er vrijdagavond op het Erve Maathuis vandoor met de zege in de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Twente op zondag. Dermott Lennon reed halverwege het 82 kandidaten tellende deelnemersveld met zijn op Zangersheide gefokte dertienjarige bruine ruin Hallmark Elite (v. Lord Byron Z x Renville) naar een tijd van 72,25 seconde. Het leverde de sympathieke 44-jarige Ier meteen de sleutels van een Mercedes Type A op.

De hernieuwde kennismaking met het Erve Maathuis, waar hij een aantal jaren ontbrak, beviel Dermott Lennon uitstekend. “Hallmark Elite voelt zich echt thuis op grotere graspistes zoals hier. Hij is minder sterk op kleine terreinen. Hij moet veel  kunnen galopperen, dan is hij op zijn best. Het is een heel voorzichtig paard. Ik ben blij dat het weer goed gaat. Drie jaar geleden werden we samen vijfde in de Wereldbekerfinale in Geneve, daarna heeft hij een paar taaie jaren moeten doorstaan. Na een val op het water in Hickstead heeft hij een tijdlang pijn gehad. Het heeft veel tijd gekost om het vertrouwen terug te winnen.”

In de Grote Prijs van Twente zal Lennon echter zijn andere troef Loughview Lou-Lou zadelen, waarmee hij in 2010 in Aken met de Ieren de landenwedstrijd won.  “Die heeft een heel sterk temperament  en vecht zich helemaal leeg voor je. Het is het beste wedstrijdpaard dat ik ooit heb gereden. Ze is heel gevoelig. Maar dat past me wel, ik ben gek op merries.”

Dermott Lennon, jarenlang actief vanuit Nederland, woont weer in zijn vaderland, waar zijn dochtertjes Tara (5) en Mischa (2) opgroeien. Hij mikt op deelname aan de finale van de strijd om de Nations Cup in Barcelona. “Daar reken ik wel een beetje op. Als het niet lukt, ga ik naar Calgary. Maar eerst wil ik hier ook morgen goed presteren. Ik kom hier graag en na die kwalificatie wil ik ook die Grote Prijs best winnen. Maar ik ben vast niet de enige...”

Achter de voor Oekraine uitkomende Cassio Rivetti met Constara legde Frank Schuttert knap beslag op de derde positie. De lange Ommenaar stuurde zijn elfjarige schimmelruin Casper van Spieveld (v. Mr. Blue x Capital) bekwaam naar de finish in 74,46 seconde. Ook Jody van Gerwen met Tantalus (vijfde), Willem Greve met Carambole (zesde) en Henk van de Pol met Liberty (achtste) reden zich bij de beste tien in de belangrijkste rubriek van de dag.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)