Dermott Lennon snelste in kwalificatie

GEESTEREN - De man die Ierland in 2002 in Jerez de la Frontera de eerste wereldtitel bij de springruiters bezorgde, ging er vrijdagavond op het Erve Maathuis vandoor met de zege in de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Twente op zondag. Dermott Lennon reed halverwege het 82 kandidaten tellende deelnemersveld met zijn op Zangersheide gefokte dertienjarige bruine ruin Hallmark Elite (v. Lord Byron Z x Renville) naar een tijd van 72,25 seconde. Het leverde de sympathieke 44-jarige Ier meteen de sleutels van een Mercedes Type A op.

De hernieuwde kennismaking met het Erve Maathuis, waar hij een aantal jaren ontbrak, beviel Dermott Lennon uitstekend. “Hallmark Elite voelt zich echt thuis op grotere graspistes zoals hier. Hij is minder sterk op kleine terreinen. Hij moet veel  kunnen galopperen, dan is hij op zijn best. Het is een heel voorzichtig paard. Ik ben blij dat het weer goed gaat. Drie jaar geleden werden we samen vijfde in de Wereldbekerfinale in Geneve, daarna heeft hij een paar taaie jaren moeten doorstaan. Na een val op het water in Hickstead heeft hij een tijdlang pijn gehad. Het heeft veel tijd gekost om het vertrouwen terug te winnen.”

In de Grote Prijs van Twente zal Lennon echter zijn andere troef Loughview Lou-Lou zadelen, waarmee hij in 2010 in Aken met de Ieren de landenwedstrijd won.  “Die heeft een heel sterk temperament  en vecht zich helemaal leeg voor je. Het is het beste wedstrijdpaard dat ik ooit heb gereden. Ze is heel gevoelig. Maar dat past me wel, ik ben gek op merries.”

Dermott Lennon, jarenlang actief vanuit Nederland, woont weer in zijn vaderland, waar zijn dochtertjes Tara (5) en Mischa (2) opgroeien. Hij mikt op deelname aan de finale van de strijd om de Nations Cup in Barcelona. “Daar reken ik wel een beetje op. Als het niet lukt, ga ik naar Calgary. Maar eerst wil ik hier ook morgen goed presteren. Ik kom hier graag en na die kwalificatie wil ik ook die Grote Prijs best winnen. Maar ik ben vast niet de enige...”

Achter de voor Oekraine uitkomende Cassio Rivetti met Constara legde Frank Schuttert knap beslag op de derde positie. De lange Ommenaar stuurde zijn elfjarige schimmelruin Casper van Spieveld (v. Mr. Blue x Capital) bekwaam naar de finish in 74,46 seconde. Ook Jody van Gerwen met Tantalus (vijfde), Willem Greve met Carambole (zesde) en Henk van de Pol met Liberty (achtste) reden zich bij de beste tien in de belangrijkste rubriek van de dag.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)