Dak in RAI eraf voor Willem Greve

AMSTERDAM - Zijn mooiste overwinning ooit op het beste paard dat hij tot dusver onder het zadel had. Willem Greve kon zondagmiddag maar nauwelijks bevatten dat hij met zijn furieuze hengst Carambole winnaar was geworden van de Grote Prijs van Amsterdam. Hij deed het op een manier die de RAI op zijn grondvesten deed schudden. Het dak ging er in Amsterdam bijna af toen hij de tijd van Karim Elzoghby die niet te kloppen leek alsnog met 0,48 seconde verbeterde. Ben Schröder completeerde het Twentse succes door met Urban Hero vijfde te worden.

Een week nadat hij de hoofdrubriek op zijn naam had geschreven tijdens het ICNN in Drachten, was de competitie dus weer onklopbaar. Nu op torenhoge hindernissen van 1,60 meter. Carambole en Greve schoten er overheen alsof ze er niet stonden en waren goed voor de winsom van 25.575 euro. Als voorlaatste van dertien barragekandidaten deed de Markeloër het ongelooflijke.

"Toen ik Carambole een paar jaar geleden kreeg, wist ik na twee sprongetjes al dat ik nog nooit zo'n goede had gehad", glunderde Willem Greve. "Hij is intelligent en heeft alle mogelijkheden. Hier heb ik bewust naar toe gewerkt. Drachten was voor ons een generale repetitie voor Amsterdam, hier had ik mijn zinnen op gezet. Carambole is gewoon super in vorm. Ik hoop dit jaar iets te kunnen betekenen voor de Nederlandse equipe. Ja, Rio de Janeiro zit in mijn achterhoofd. Volgend jaar wil ik heel graag naar de Olympische Spelen. Dat is mijn ultieme droom. Maar twee Grote Prijzen winnen binnen een week, dat kan ik nog niet bevatten."

Reflexen en lossigheid
“Het enige waar het bij paarden om draait zijn reflexen en lossigheid”, verklaart Willem’s vader Jan Greve het succes van Carambole. “Die heeft dit paard van begin tot eind. Vermogen en instelling heeft hij ook. Het is een fijn beest en het past heel mooi met Willem. Hij heeft er wel aan moeten werken, dat hij ook wat te sturen had. Dat is nu het geval, al heeft Carambole het meest simpele bit dat er is.”

Rustig gehouden
Vorig jaar moest Greve vanaf de kant toezien hij zijn collega-springruiters in Caen het wereldgoud binnenhaalden. "Daar was ik maar wat graag bij geweest. Maar mede op advies van bondscoach Rob Ehrens heb ik me rustig gehouden en heb ik geprobeerd Carambole langzaam terug te brengen na een blessure."

De kans is niet denkbeeldig dat Willem Greve een belangrijke kandidaat wordt voor het EK later dit jaar. Rob Ehrens: "De planning voor het buitenseizoen moeten we nog maken, maar je mag ervan uitgaan dat ik hem wel een paar keer op belangrijke concoursen ga inzetten."

Willem Greve blijft als altijd vooral de nuchterheid zelve. "Of je naar een kampioenschap mag, hangt helemaal af van de vorm van de dag. Wie kort daarvoor de paarden het best op de rit heeft, gaat. En zover is het nog lang niet. Maar voorlopig heb ik genoeg om van te genieten."

UITSLAG GROTE PRIJS AMSTERDAM

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)