Daar is ze weer, Cynthia Postma

ERMELO - Een jaartje of twintig geleden was Cynthia Postma een amazone, met wie de concurrentie altijd rekening hield. De Almelose was steevast een van de favorieten voor een topklassering tijdens de regionale concoursen. Er mankeerde niet veel aan, of ze had zaterdag weer eens in het volle licht van de schijnwerpers gestaan. Met een vierde plaats in de strijd om het nationaal kampioenschap in de klasse M bekroonde ze met de nog geen zesjarige bruine ruin From Bogido (v. Chaccomo) voorlopig haar rentree, die ze in augustus 2014 voorzichtig inzette.

“Het ging leuk”, vond de tegenwoordig in Nijverdal woonachtige en als Cynthia Overmaat-Postma door het leven gaande 42-jarige amazone na de barrage, waarin Sven Peters met de tienjarige vosmerrie Fiesta als achtste eindigde. “Als ik eerlijk ben, geniet ik nu meer dan in de jaren negentig. Alleen binnen rijden vind ik al prachtig. Ik hoop dat ik From Bogido nog een tijdje kan rijden. Hij is heel talentvol. Mijn vader heeft hem gekocht van Eric Wiefferink, in samenspraak met Gert-Jan Bruggink. Ze hebben hebben hem gezien en waren het erover eens dat het een fijn paard is voor de opleiding. Ze hebben gelijk gehad. Hij is braaf en brutaal, eentje die durft te gaan. Hij is niet snel onder de indruk.”

Voor gek verklaard
Illusies op een medaille in Ermelo had ze zich niet echt gemaakt. “Als je van tevoren had gezegd dat ik zo dicht bij het podium zou komen, had ik je misschien wel voor gek verklaard. Nee, vierde worden is zeker niet de  vervelendste plek die ik kon bedenken. Ik ben wel de eerste na de eerste drie hè? En ik had ook geen zin hem naar de verdommenis te rijden voor de titel. Ik heb gekozen voor strakke bochtjes, maar als je zo’n paard een keer beledigt is het vertrouwen weg en is zijn grote hart beschadigd. Hier heb ik veel meer aan. Van From Bogido is dit een hele prestatie, het is hartstikke fijn dat hij zo jong al zo meewerkt.”

De inleiding op de terugkeer in het ruiterveld diende zich al enkele jaren geleden aan, nadat haar zoontje Niels zich begon te ontpoppen als een talentje op de pony. Als moeder en coach kwam ze weer frequent op concours. Terwijl Niels met Jolina, Bora Bora en Black Magic (beide nu onder het zadel bij kersvers nationaal ZZ-kampioene Iris Zwienenberg) succesvol was, begon het bij haar zelf steeds meer te kriebelen. “Medio 2014 kwam From Bogido in beeld en dat klikte. In augustus van dat jaar heb ik het eerste concours gereden in de B en nog dezelfde dag  deden we ook mee in de L. We zijn doorgegaan en zijn  ondertussen dus in de klasse M beland.”

In haar jonge jaren mocht de drievoudig Overijssel kampioene twee maal met Oranje naar het EK voor ponyruiters. Als vijftienjarige debuteerde ze met Acapulco in het Deense Herning, een jaar later was ze er bij met Olga in het Ierse Millstreet. Met hetzelfde paard veroverde ze het Nederlands kamkioenschap tijdens de Levade, het NK van de KNF. En in 1990 haalde ze met het nationale team teambrons tijdens het EK voor de jeugd met Copacabana.

Ruim achttien jaar had ze niet aan het NK meegedaan, toen ze zich zaterdag weer als deelnemer meldde. In 1992 was ik met Pablo Picasso tweede geworden in de klasse ZZ, achter Ben Schröder. In 1997, het jaar waarin ik stopte, haalde ik zilver achter Anne van Vulpen met Viktor. Die is later naar Jenny Zoer gegaan, nadat ik met hem naar het WK voor jonge paarden in Lanaken was geweest.”

Maar medailles en titels zijn niet meer het grote doel, waar Cynthia Postma tegenwoordig nog naar streeft. Als moeder van Niels (15) en Stef (10) heeft ze andere prioriteiten dan de paardensport. “Ik heb ook nog een nagelstudio, waaraan ik aandacht moet besteden. Maar het is wel hartstikke leuk om weer mee te doen. Ik wil er gewoon van genieten en wat er van komt, dat komt.”

Ook vierde plek Claudia Morsink
Een vierde plaats in Ermelo was er ook voor Claudia Morsink. Met de donkerbruine merrie Celina Z (v. Carthino Z) bleef ze foutloos in de klasse L. Cathelijn Sprakel werd zevende met de elfjarige bruine ruin Arizona.

Gerben Morsink reed met de zesjarige donkerbruine ruin Rapidash naar de vijfde prijs in het NK in de klasse Z. Sjaak Sleiderink reed met de dertienjarige lichtbruine ruin naar de negende positie in de klasse ZZ.

Meer Springen

LATTROP – Op de terreinen van Het Pandoer in Lattrop begint komende zondag de derde editie van de succesvolle Twentse Grascompetitie met voor het... (24-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos ligt na de tweede dag van het EK springen voor young riders in Hagen individueel en als lid van het Nederlandse team op... (23-07-2026)
Cindy Kosse boekte de afgelopen dagen twee keer succes. Ze werd in IJsselmuiden Overijssels kampioene over 1,30 meter in en zegevierde enkele dagen... (23-07-2026)
DIEPENHEIM – Een superieure Lars Schröder schreef dinsdag de zevende editie van het Masterspringen in Diepenheim op zijn naam. Met de twaalfjarige... (22-07-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra sloot zondag het CSI2* CH De Wolden in Veeningen af met een derde plaats op de negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES... (20-07-2026)
VEENINGEN – Thijmen Vos tekende zaterdag als enige ruiter uit de regio voor een overwinning tijdens het CH De Wolden. Met zijn zestienjarige bruine... (19-07-2026)
VEENINGEN – Jessie Wiefferink reed vrijdag tijdens het CSI1* De Wolden naar de zege in groep 2 van de rubriek over 1,30 meter op tijd. Met haar... (18-07-2026)
DIEPENHEIM – Het terrein van PSV Diepenheim aan de Krommedijk is dinsdag 21 juli het decor van de zevende editie van het Masterspringen in het dorp.... (16-07-2026)
HAAKSBERGEN – Gerben Morsink had zondag met zijn negenjarige donkerbruine merrie Hekina Z (v. Harley VDL x Nabab de Reve) het laatste woord in de... (13-07-2026)
HAAKSBERGEN – Net als een dag eerder waren Steven Veldhuis en Mayke Leusink de uitblinkers tijdens Outdoor Lonneker. Dit keer was Steven Veldhuis de... (11-07-2026)
HAAKSBERGEN – Mayke Leusink en Steven Veldhuis vertolkten de absolute hoofdrollen op de eerste dag van Outdoor Lonneker, het concours van Het Twentse... (10-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is de enige springruiter uit de regio die kandidaat is voor deelname aan het WK Aken. De drievoudig nationaal kampioen uit... (08-07-2026)
OMMEN – Het 21-jarige Amerikaanse springtalent Ansgar Holtgers hield zondag veertien concurrenten achter zich in de barrage van de Grote Prijs van... (05-07-2026)
OMMEN - Onder luid gejuich van het thuispubliek beleefde mede-organisator én ruiter Frank Schuttert zaterdagavond tijdens CSI3* Ommen een droomslot. (05-07-2026)
OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)