Crisis gaat aan Indoor Wierden voorbij

WIERDEN – De economische crisis heeft vooralsnog geen vat op Indoor Wierden. Terwijl veel hippische evenementen in ons land zwaar onder druk staan en soms zelfs geen doorgang vinden, hebben de organiserende Eschruiters voor de 34ste editie van hun evenement geen reden tot klagen. Tal van eventuele deelnemers staan nog op de wachtlijst en de begroting is ook dit jaar al vooraf sluitend.

Voorzitter Gerhard Schröder van Indoor Wierden is daarom al in de aanloop van het CSI2 een tevreden man. “We mogen ons gelukkig prijzen met onze trouwe sponsors. Zonder hen zouden we domweg niet in staat zijn dit evenement te organiseren. Na vorig jaar zijn slechts enkele afgehaakt, maar gelukkig hebben andere hun plaats ingenomen. En ook de ruiters komen nog altijd graag, ook al omdat we een aardige prijzenpot hebben van in totaal 70.000 euro.”

Indoor Wierden combineert op zaterdag 30 oktober en van maandag 1 tot en met zaterdag 6 november in manege De Vossenbos de wedstrijden voor landelijke ruiters met die voor internationale professionals. Het is een formule die sinds jaar en dag aanslaat. In het grote werk zijn namen als die van de broers Gerco, Ben en Wim Schröder, Nathalie van der Mei, Roelof Bril, Wesley Heijdens, Willem Greve en Angelique Hoorn doorgaans garantie voldoende voor spectaculaire sport.

Ook aan regionale toppers is er geen gebrek in Wierden. Tom Brinkman, Chantal Regter, Kirsten Rikkert, Sjaak Sleiderink, Anne-Liza Makkinga, Peter Geerink, Stéphanie Brugman, Steven Veldhuis, de broers Nuri  en Demi Dijks, Jeanette Corbeek, Bjorn Egberink, Harrie Wiering, Hendrik Jan en Frank Schuttert , Robert Vos, Henri Stegeman, Hilde Woudstra en Mareille en Daan van Geel misstaan op geen enkel CSI van dit niveau.

Nog vijftien landen
De concurrentie komt uit vijftien andere landen, waarbij België een opmerkelijk groot contingent deelnemers levert. Dat heeft veel te maken met de brand die onlangs een evenementenhal in Luik in de as legde en die springwedstrijden daar voorlopig onmogelijk maakt. Bij de zuiderburen is Kevin Gielen weer van de partij, die vorig jaar een aardige greep in de prijzenpot deed en die onder anderen erkend prijsrijder Danny van den Bosch aan zijn zijde weet.

Julia Kaiser is een van de amazones die de Oostenrijkse kleuren verdedigt en voor Finland komt onder anderen Juulia Jylas in actie. Pia-Luise Aufrecht en Martin Haunhorst maken hun opwachting voor Duitsland, Carl Hanley is een van de Ieren die in de ring verschijnen. Zweden vaardigt onder anderen Maja Friberg af. Karim El-Zoghby komt uit voor Egypte. In naam van Saoedi-Arabië doen Sara Barban en Ramzy Al-Duhami een gooi naar de hoofdprijzen. Beiden waren actief op het jongste WK in Kentucky. Nieuw-Zeeland levert met Samantha McIntosh een naam van allure. Interessant is stellig ook de deelname van Alfredo Hernandez Ortega uit San Salvador en Gabrielle Celo uit Italië, die beiden uitkomen voor de stal van wereldtopper Rodrigo Pessoa, de Olympisch kampioen van Athene in 2004.

Het programma
Indoor Wierden begint zaterdag 30 oktober met wedstrijden in de klasse L. Twee dagen later wordt niet alleen in die categorie, maar ook in de klasse M strijd geleverd. De eerste finale is dinsdag 2 november in de klasse L. De eindstrijd in de klasse M is op woensdag 3 november. Dan staan ook het springen in de klasse Z en het altijd spectaculaire duel over ‘six bars’ op het programma.

Voor de internationale ruiters begint Indoor Wierden op donderdag 4 november, als ook het springen in de klasse ZZ wordt afgewerkt. Vrijdag 5 november is gereserveerd voor de klasse Z, het teamspringen en de puissance. Voor het laatste onderdeel heeft zich ook weer de bezienswaardigheid Johannes Aiden aangemeld. Hij alleen al is met zijn opvallende rijstijl een bezoek aan Indoor Wierden waard.

Het concours wordt zaterdag 6 november afgesloten met de finales in de klassen Z en ZZ en de met ruim twintigduizend euro gedoteerde strijd om de Grote Prijs van Wierden. De hoofdrubriek, die meetelt voor de Rolex Rankings van de FEI, werd in 2009 gewonnen door oud-Olympisch kampioen Jeroen Dubbeldam met BMC Van Grunsven Whisper.

Tweede wedstrijd Twente Cup
Indoor Wierden vormt zaterdag 30 oktober ook het decor voor de tweede wedstrijd in het kader van de strijd om de Twente Cup voor springruiters. De deelnemers aan de 28ste editie van deze klassieke competitie voor landelijke ruiters krijgen twee parcoursen voorgeschoteld. In Wierden plaatsen negen van hen zich voor de finale, op vrijdag 10 december tijdens Hippisch Hengelo.

Sociaal evenement
Indoor Wierden is behalve een sportief ook een sociaal evenement. Zo is de manege op woensdagmiddag 3 oktober het terrein voor de bejaarden die met speciale bussen vanuit de gehele gemeente naar De Vossenbos worden gebracht om daar een middag van de paardensport te kunnen genieten. Vorig jaar maakten liefst 320 oudjes van die gelegenheid gebruik.  
De playbackshow staat voor donderdag 4 november op de agenda en een dag later heeft het traditionele ruiterbal plaats, dit keer met medewerking van de bekende band Flippen.

De Grote Prijs van Wierden werd vorig jaar gewonnen door Jeroen Dubbeldam en BMC Van Grunsven Whisper. Foto www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)