IN TWEEDE SELECTIEWEDSTRIJD VOOR FINALE OM DE TWENTE CUP

Claudia Morsink beste in klasse ZZ

Claudia Morsink met Cekina Z

AMBT DELDEN – Claudia Morsink reed zaterdag met haar negenjarige vosmerrie Cekina Z (v. Carthino Z) naar een duidelijke zege in de klasse ZZ in de tweede wedstrijd die gold als selectie voor de finale van de strijd om de Twente Cup.

“Ze deed het mooi”, vond de amazone uit De Lutte van het optreden van de vanuit de eigen fokkerij opgeleide Cekina. “De merrie is heel fanatiek en je hebt met haar altijd het idee dat ze er gemakkelijk over springt. Ze is ook heel voorzichtig en je hoeft haar alleen maar tegen te houden in het parcours. Ze wil altijd naar voren.”

Dat de wedstrijd zonder publiek moest worden afgewerkt, vond Claudia Morsink uiteraard jammer. “Maar dan vooral voor de mensen die graag hadden willen komen om te kijken. Ik ben blij dat we in elk geval nog mogen rijden. Als het niet anders kan, dan maar zonder publiek.”

Sarah Koppelman
De amazone was op het parcours over twee fasen 1,66 seconde sneller dan Sarah Koppelman met haar eveneens negen jaar oude bruine merrie Hebe (v. C-Ingmar). De Haaksbergse doet het de laatste tijd prima met haar negenjarige, eveneens zelf gefokte merrie. “Ze gaat inderdaad makkelijk rond en erover”, vindt Koppelman. “Ze heeft veel vermogen van zichzelf en wil veel nul springen. Ze kan ook nog wel wat hoger.”

“Maar we hebben de paarden ook om ze op een gegeven moment te verkopen”, voegt ze er aan toe. “Al is het natuurlijk wel mooi om met zo eentje te rijden.”

Omdat in de toprubriek ook de resultaten van de klasse Z meeteleden, was de chrono van Claudia Morsink overigens net niet voldoende om ook overall de beste tijd te zijn. Mark van den Top ging namelijk met Colombo eerder in de middag nog 0,13 seconde rapper rond. Van den Top was 1,54 seconde sneller dan Elike Morsink, die in het klassement op handicap Sarah Koppelman nog nipt aftroefde.

De overwinning in de klasse M was voor Nikki Nijenkamp met I-Wella. Ze klopte nummer twee Rheava Siy met een marge van 0,33 seconde. Pascalle Lienesch met Hello Sunshine, Indy ten Hag met Jackpot en Tess Huttenhuis met Felix maakten het eerste vijftal vol.

Nina ter Harmsel won overtuigend de klasse L. Met Modushi reed ze ruim drie seconden of meer weg bij de concurrentie. Chantal Leusink bleef met Galobke nog het dichtst in haar buurt, achter haar was het gat nog veel ruimer. Tessa Delger werd derde met Dahlia Z, Stacey van der Kolk vierde met Doricia en Iris Oude Ophuis vijfde met Kentucky Girl.
 

Meer Springen

»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)