Chantal Regter: winnen niet verleerd

WIERDEN - Chantal Regter (foto) is het winnen bij haar nieuwe baas Willy van der Ham niet verleerd. Ze was vrijdag zowel in de klasse Z met Pirate's Choice als in de klasse ZZ met Narardo superieur aan de concurrentie. Met de dubbele zege in Wierden bewees de Albergse amazone, dat ze weinig gewenningstijd nodig heeft gehad om ook voor haar nieuwe werkgever succes te kunnen boeken. Eric ten cate was met Amadé met afstand de snelste foutloze ruiter in de klasse M.  

Op Chantal Regter stond vrijdag in De Vossenbos geen maat. Met liefst 81 starters konden in de klasse Z dubbele prijzen worden uitgedeeld. Daardoor mocht ook Sjaak Sleiderink zich winnaar noemen met BMC Angel Rose, maar zijn tijd van 45,22 was wel 1,34 seconde langzamer dan die van Regter (43,88). De tweede plaatsen waren voor Annelies Vorsselmans met Eurocommerce Philadelphia en opnieuw Sleiderink met Up tot Date. Marleen Bruggink eiste beide derde posities op met Vampire en Primeval Temptation.

Ook in de klasse ZZ had Chantal Regter meer dan een seconde voorsprong op de concurrentie. Met een chrono van 45,72 seconde liet ze haar naaste belager Fred van Straaten met Zabelle S (47,09) geen illusies. Op  slechts tweehonderdste van Van Straaten werd Judith Vetker met Courweis voor eigen publiek derde (47,11). Anne-Liza Makkinga greep met Boeve's Montreux de vierde stek en Beau Vos met Enjoy It de vijfde.

Eric ten Cate verpulverde de concurrentie in de klasse M (79 starts) met Amadé. Zijn tijd van 35,66 seconde was liefst ruim drieënhalve seconde rapper dan Joost Siemerink die met VMS's Warriena ook een eerste prijs mocht afhalen. Remco Been met Volvo's Vitamientje en Liza Tiebot met PST Amadore waren goed voor detweede plaatsen en de derde plaatsen mochten worden afgehaald voor Shanice Roozeboom met Aykos en - daar is ze weer - Chantal Regter met Zweitse.  
  

 

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)