Carambole in Olympisch kader

ERMELO – Dit voorjaar werd het succesvolle elfjarige springpaard Carambole vastgelegd door de Stichting Nederlands Olympiade Paard. Met Willem Greve uit Markelo in het zadel won Carambole NOP al de Grote Prijzen van Amsterdam, Drachten en Hardelot. Onlangs voegden ze een schitterende derde plaats in de vijfsterren Grote Prijs van Treffen toe aan hun palmares. Daarmee voldeden ze aan de eisen voor opname in het Olympisch kader bij de springruiters.

Greve en Carambole NOP hebben hun plaats in het Olympisch kader veroverd door de fantastische resultaten van dit jaar. Dat begon in januari met overwinningen in de Grote Prijzen van Drachten en Amsterdam. In april schreven ze in Hardelot hun derde Grote Prijs op hun naam. In de vijfsterren Grote Prijzen van Falsterbo en Treffen maakten Greve en de hengst van Gerard Korbeld geen springfouten en finishten als zesde en derde. Vorige week zaterdag maakten ze slechts een springfout in de loodzware landenwedstrijd op Spruce Meadows in Calgary.

Willem Greve en Carambole NOP (Cassini I x Concerto II) zijn de elfde combinatie in het Olympisch kader van de springruiters. Daarmee heeft bondscoach Rob Ehrens in het pre-Olympisch jaar een grote selectie onder zijn hoede waaruit het team samengesteld zal worden voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Dat ziet er dus goed uit voor de springruiterploeg, de regerend wereld- en Europees kampioen, die op de Olympische Spelen in Londen teamzilver won.

Behalve Willem Greve behoren onder anderen ook wereld- en Europees kampioen Jeroen Dubbeldam met SFN Zenith NOP en Gerco Schröder met zowel Glock's London NOP als Glock's Cognac Champblanc tot het Olympisch kader. (Bron KNHS)

Meer Springen

EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)