Bruggink derde in opwarmrubriek

DONAUESCHINGEN - Gert-Jan Bruggink haalde vrijdag met Primeval Cash de derde prijs af in een door James Paterson-Robinson met Popcorn gewonnen rubriek tijdens het CHI van Donaueschingen. De ruiter uit De Lutte moest 1,41 seconde toegeven in deze wedstrijd, die met veertien deelnemers wel mager bezet was. Pia-Luise Aufrecht was een van hen. Met Venus eindigde ze na een springfout als elfde.

Met Cash Junior was Gert-Jan Bruggink de snelste ruiter in de wedstrijd over 1,45 meter. Het leverde hem desondanks niet meer op dan de 21ste plaats, omdat hij onderweg een balk aftikte. Gerco Schröder nam met Eurocommerce Vigaro aanzienlijk royaler de tijd, maar hield daarmee de schade wel beperkt tot een enkel tijdfoutje. Het bracht hem de negentiende plek.

Helemaal zonder averij bleef de nummer vier van het jongste EK met Eurocommerce Callahan in de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Youngster Tour. De Tubbergenaar bleef als veertiende exact tien seconden achter bij Tim Hoster met Quinielo Bois Margot. Jeroen Dubbeldam met BMC Zenith Sfn (twintigste met vier strafpunten), Gert Jan Bruggink met Quassia Amara V (25ste-5) en Pia Luise-Aufrecht met Anton (26ste-5) slaagden er evenmin in zonder haperen door de finish te komen.

Gert-Jan Bruggink eindigde donderdag met Primeval What Exclusive al als derde tijdens de opwarmrubriek van het CHI in Donaueschingen. Bruggink had in de wedstrijd tegen de klok ruim vijf seconden meer nodig dan de Franse routinier Roger-Yves Bost met Castle Forbes Vivaldo. Gerco Schröder bezette na een springfout de veertiende plaats met Eurocommerce California.  Jeroen Dubbeldam finishte met BMC Zenith Sfn als vijfde in de inloopproef voor jonge paarden over 1,35 meter. Philippe Waushaupt won met Urmel.  

Meer Springen

»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)