Broers Schuttert helpen Oranje aan zege

LA BAULE - Het Oranjekwartet springruiters, bestaande uit Albert Voorn met Tobalio, Hendrik-Jan Schuttert met Cerona HS, Frank Schuttert met Winchester HS (foto) en Leon Thijssen met Tyson heeft vrijdag de wedstrijd voor de FEI Furusiyya Nations Cup in het Franse La Baule gewonnen. Tweede werd Zwitserland en gedeeld derde werden Ierland, Engeland en Groot-Brittannië. Doorslaggevend waren de foutloze ritten van de broers Schuttert in de tweede ronde.

Oranje, dat in de eerste manche als eerste van start ging, hield die pole-position tot het einde vast. Het Nederlandse team eindigde met acht strafpunten, voor de Zwitsers met elf, terwijl de Fransen, de Britten en de Ieren de derde plek deelden met dertien strafpunten. "Na de eerste manche stonden we samen met de Spanjaarden op een ietwat teleurstellende zesde plek, maar in de tweede manche hebben we geknokt voor wat we waard waren en de wedstrijd winnend kunnen afsluiten", aldus een dolgelukkige bondscoach Rob Ehrens.

"We zijn in mijn doelstelling geslaagd om punten af te snoepen van de landen die La Baule hadden gekozen om punten te verzamelen voor de kwalificatie voor de finale, die in september in Barcelona wordt verreden", aldus Ehrens. Hij had bewust niet voor deze wedstrijd gekozen, omdat Nederland in het verleden in La Baule amper echt succesvol kon acteren.

"Na de eerste manche lag het dit jaar verschrikkelijk dicht bij elkaar. Wij hadden met zeven strafpunten de gedeelde zesde plek, op zes punten achterstand van de Zwitsers, die na de eerste manche aan de leiding gingen. In de tweede manche hebben de jongens gevochten als leeuwen, met dit fantastische resultaat. Vorig jaar werden we in La Baule na een barrage met de Belgen tweede en dan nu winnen! Schitterend", aldus Ehrens.

Beste ruiter van het Oranjekwartet werd Albert Voorn (Evertsoord) met Tobalio (v. Numero Uno), die in beide manches de schade beperkt hield tot één strafpunt voor het overschrijden van de tijd. Rabo Talent van het Jaar Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) revancheerde zich met Cerona HS (v. Celano) voor de negen strafpunten die hij in de eerste manche noteerde door in de tweede manche foutloos te blijven. Datzelfde deed ook zijn broer Frank, die met Winchester HS (v. Numero Uno) met vijf strafpunten in de eerste manche de piste verliet en in de tweede ronde foutloos bleef. De derde nakomeling van hengst Numero Uno - in beit van oud-bondscoach Hans Horn - is Tyson met Leon Thijssen (Baarlo) in het zadel. In de eerste manche noteerde Tyson slechts één strafpunt voor het overschrijden van de toegestane tijd, terwijl de combinatie in de tweede manche tegen een echte pechfout aanliep op de uitsprong van de driesprong en daarbij een strafpunt kregen voor het overschrijden van de tijd.

Het was een zware landenwedstrijd, waarin de chronometer een cruciale rol speelde. In de eerste manche noteerden maar liefst zeventien combinaties tijdfouten, waarvan acht zonder hindernisfouten bleven. In de tweede ronden noteerden 12 combinaties tijdfouten  en waren er drie combinatie die op tijdfouten na foutloos rondreden. Acht combinaties bleven in de tweede ronde foutloos en alleen de Zwitserse Janika Springer met Palloubet D'Halong en de Brit Nick Skelton met de KWPN gefokte Big Star (v. Quick Star) bleven in beide manches zonder averij.

Uitslag Furusiyya FEI Nations Cup (1,60 meter):
•1) Nederland - 8
•- Albert Voorn (Evertsoord) - Tobalio (Numero Uno x Jacorde) - 1 / 1
•- Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) - Cerona HS (Celano x Lord Calando) - (9) / 0
•- Frank Schuttert (Ommen) - Winchester HS (Numero Uno x Nimmerdor) - 5 / 0
•- Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (Numero Uno x Voltaire) - 1 / (5)
•2) Zwitserland - 11
•3) Ierland - 13
•3) Groot-Brittannië - 13
•3) Frankrijk - 13
•6) Duitsland - 15
•7) België - 19
8) Spanje - 21

Meer info zie: www.labaule-cheval.com

Meer Springen

»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)