Boulogne vertrokken naar Amerika

RAALTE – Ellen Zwijnenberg heeft dit weekeinde afscheid moeten nemen van haar talentvolle schimmel Boeve’s Boulogne (v. Carolus II x Calando I). De achtjarige merrie is verkocht aan een Amerikaanse eigenaar en komt onder het zadel bij een young rider uit de Verenigde Staten. De amazone uit Raalte heeft een dubbel gevoel bij het vertrek van haar topper. “Ze was mijn soulmate, ik heb nog niet eerder zo’n klik met een paard gehad. Van de andere kant geeft het aan dat je je werk goed hebt gedaan.”

Ellen Zwijnenberg won twee jaar achtereen de GMB-competitie met Boulogne, eerst bij de zesjarige, vervolgens bij de zevenjarige paarden. En in de voor beiden eerste wedstrijd op 1,40 meterniveau was de combinatie begin dit jaar in Gorssel direct goed voor een fraaie overwinning. “Ik had het niet erg gevonden als ze was gebleven”, verraadt Ellen Zwijnenberg haar gevoelens.

“De wedstrijden die ik met haar heb gelopen, heeft ze het geweldig gedaan. Het was eigenlijk een fantastisch paard, waar je elke keer weer met plezier op ging zitten. Ze wilde altijd gaan. Het is heel jammer dat ze hier niet meer is, ik mis haar ook al echt. Maar het hoort wel een beetje bij onze sport. Je weet dat er altijd vraag is naar paarden die fijn voor elkaar zijn.”

Boulogne was amper zadelmak toen Ellen Zwijnenberg haar 2,5 jaar geleden te rijden kreeg. “Het is een enorm goed meewerkend paard. Wat ik dacht, deed zij. Ze zeggen wel eens dat je zoiets één keer in je leven meemaakt. We hadden zo’n klik, waren zo op elkaar ingespeeld, dat was inderdaad wel apart. Ik hoop alleen toch dat me dat nog een keer overkomt met een paard.”

Voorlopig zal ze minimaal even een pas op de plaats moeten maken. “Met Boncetti en Con Corrado heb ik er gelukkig wel twee die er aankomen en die hopelijk over een half jaar ook zo ver zijn. Dat is afwachten. Maar ik zal er echt aan moeten wenen dat Boulogne hier niet meer is, al begrijp ik heel goed dat ze is verkocht en al is alles ook in prima overleg gegaan. Voor mij was ze echter een ideaal paard en zoals ik zeg mijn soulmate. Op stal was ze altijd de eerste die hinnikte. Dat is er jammer genoeg nu niet meer.”

Foto Ellen Zwijnenberg met Boulogne van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)