Bescheiden rol Gerco en Jeroen

MONTE CARLO - Gerco Schröder en Jeroen Dubbeldam speelden zaterdagavond in Monte Carlo een bescheiden rol tijdens de Global Champions Tour. Op het loodzware parcours moesten ze met respectievelijk Eurocommerce London en BMC Quality Time TN genoegen nemen met de 26ste en 33ste positie. Schröder maakte twee springfouten, Dubbeldam drie. Beiden kwamen daardoor niet meer in aanmerking voor de beslissende omloop.

De Zweed Rolf-Göran Bengstsson was met Casall la Silla de grote man in het vorstendom. Hij bleef als enige in beide ronden op nul staan. Christian Ahlmann was dichtbij een barrage, maar incasseerde op Taloubet Z een strafpunt voor het overschrijden van de toegestane tijd. Rodrigo Pessoa werd derde met Let's Fly ondanks een vallende balk in de eerste manche. Marc Houtzager, net als Gerco en Jeroen zondag actief bij het CSI Twente in Geesteren, was met een springfout in de tweede omloop op de negende plaats de beste Nederlander.

Gerco Schröder bezette vrijdag met Eurocommerce Vigaro de vijfde plaats in de rubriek over 1,45 meter met barrage tijdens het concours hippique in Monaco. Met zijn tijd van 35,42 seconde in de extra ronde was hij maar 1,05 seconde langzamer dan winnaar Manuel Anon Suarez met Fantasia (34,37). Suarez klopte Alvaro de Miranda Neto op AD Norson met een verschil van 0,03 seconde en nummer drie Edwina Alexander met Cevo Socrates met een marge van 0,04 seconde. Jeroen Dubbeldam maakte een springfout met Willow en werd 21ste.

Jeroen Dubbeldam en Gerco Schröder begonnen de wedstrijden in het kader van de Global Champions Tour in Monte Carlo donderdag met een foutloos optreden in de rubriek over 1,45 meter op tijd. Dubbeldam werd zesde met Willow, Schröder elfde met Eurocommerce Vigaro. Kevin Staut won de ouverture met Major de Coquerie, gevolgd door Edwina Alexander met Cevo Socrates en Philippe Rozier met Jadis de Toscane. 

In de rubriek over 1,50 meter tegen de klok waren de twee Twentse toppers minder succesvool. Gerco Schröder moest met Eurocommerce London na een springfout genoegen nemen met de twintigste plek, Jeroen toucheerde met BMC Quality Time TN zelfs vier hindernissen te zwaar. Tien deelnemers haalden de barrage. De Braziliaan Alvaro de Miranda Neto won met AD Ashleigh Drossel Dan voor zijn landgenoot Rodrigo Pessoa met Let's Fly en de Amerikaanse Laura Kraut met Teirra.

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)