DRIE KEER BIJ EERSTEN, HESSEL HOEKSTRA BESTE IN TWEE FASEN KLASSE Z

Bas van der Aa sterk in Almelo

ALMELO - Bas van der Aa (op archieffoto) liet zich vrijdag nadrukkelijk zien tijdens de Almelose Ruiterdagen. De Albergenaar won een rubriek, werd een keer tweede en eenmaal vierde.
 

Van der Aa won de klasse ZZ klassiek met Homemade Danga WS door naaste concurrent Jan Diepman met Favorite 0,34 seconde voor te blijven. De Zweedse Erica Lickhammer werd derde op Silver Eclipse. Over twee fasen werd Bas van der Aa vierde met hetzelfde paard. Dit keer moest hij winnaar Robert Vos met Diabeau, Pm Mulder met BCO Furioso en Hessel Hoekstra met Condavel voor laten gaan.

Achter Pim Mulder met BCO Milton Z legde Bas van der Aa met Cartoon HL beslag op de tweede plek in het nationaal parcours over 1,40 meter met barrage. Mulder was ruim twee seconden sneller. Eric ten Cate werd derde met Lacoste 145, Vincent Geerink vierde met Fifty-Fifty en Robert Vos vijfde met Chapeau.

Hessel Hoekstra greep met Diazetta de zege in de klasse Z over twee fasen. Melissa Maatkamp nam de tweede positie voor haar rekening met Celvana en Koen Westendorp werd derde met Durano. In de rubriek klassiek was Vincent Geerink twee keer dicht bij de tweede plek, maar met Iniesta en Elamé noteerde hij twee keer een springfout. Hem restte daardoor de vierde en vijfde prijs. Marwin van den Nieuwenhuijzen won met E=Jopie R, voor Jan Diepman met Gidon en Erica Lickhammer met Nick.

Hoogtepunt van het programma van zaterdag tijdens de Almelose Ruiiterdagen is de strijd om de Grote Prijs van Almelo, die begint om 20.00 uur.

Meer Springen

Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)