ENGELSE WINT GROTE PRIJS VECHTDAL, PETER OLTHOF BESTE IN  ‘KLEINE’ GRAND PRIX

Barrageles van Jodie Hall Mcateer 

Foto's Jodie Hall MacAteer met Kimosa van het Kritrahof en (onder) Peter Olthof met Ladoklahoma VDL Z © Fototrailer

STEGEREN - Blije gezichten op het voorterrein en een opgelucht gelaat bij de organisatie van CSI Ommen. Code oranje trok maar net langs het concoursterrein en liet de Grote Prijs van het Vechtdal met rust. De Britse amazone Jodie Hall Mcateer gaf barrageles en won de hoofdrubriek en 15.000 euro.

 Michael Greeve uit Veeningen werd knap tweede op de pas negenjarige, zelf opgeleide Jacksonville Eurohill (Emerald) en pakte 12.000 euro mee. De Grand Prix van het Vechtdal maakt deel uit van de BEMER Riders Tour en kende een wat andere formule. De beste twaalf ruiters (25% van het deelnemersveld) mochten terugkomen voor de winning round, tot grote opluchting van vijf ruiters met een fout in de eerste omloop. De Belg Koen Vereecke pakte die herkansing als beste op en stuurde zijn power house Lector vd Bisschop (v. Bamako de Muze) naar de vierde prijs, achter de Ier Harry Allen met Calculatus (v. Cachasini). Gerben Morsink mocht de zesde prijs afhalen met de zwarte hengst Navarone Z (v. Nabab de Reve), Conor Drain de zevende met de schimmelmerrie Imagine (v. Cassini Gold) en Matt Garrigan de achtste met de schimmelruin Quantum Robin V (v. Carambole).

Jodie Hall Mcateer was de eerste die de krappe route binnendoor pakte richting de oxer en daar flinke tijdwinst boekte met Kimosa van het Kritrahof (v. Chatman). “Ik zit ook op zo’n fantastisch paard. Ze vecht ervoor in de ring. Ze is vaak wat aan de luie kant, maar als ze in de ring is, dan wil ze het goed doen”, lacht de amazone, die zelf ook niet de minste is. In haar ponytijd won ze al menig internationale Grand Prix en momenteel staat ze als 118de op de wereldranking.

De Britse werd drie jaar geleden opgenomen in de Rolex Young Riders Academy en mocht een half jaar trainen op de BWG Stables van Ben, Wim en Gerco Schröder in Tubbergen. “Ik ben nooit meer weggegaan”, vertelt ze. De Schröders zijn ook maar wat blij met haar. “Ben traint haar vooral. Ze is een abnormale winnaar van zichzelf. Onmeunig gedreven, je moet haar haast afremmen”, vertelt Wim Schröder. Het scheelde maar weinig of BWG-stalruiter Matt Garrigan was tweede geworden. Door het foutje van Quantum Robin V (v. Carambole) zakte de snelle Ier naar plaats acht.

In Twente
Jodie Hall Mcateer blijft voorlopig nog wel in Twente. “Ik leer er zo veel en heb een geweldig team achter me staan. Ik wil niets liever dan me door ontwikkelen als ruiter en ooit kampioenschappen rijden. Ik houd van paardrijden, van concoursen en van winnen. Het is ook veel praktischer om vanuit Nederland naar de concoursen te gaan in plaats vanuit Engeland. Ja natuurlijk mis ik mijn familie wel, maar ik ga ze snel zien. Ik mag in Hickstead en Londen rijden. Mijn paarden vertrekken vannacht al en dan ben ik straks een paar weken thuis.”

De Britse zal met een beter gevoel CSI Ommen verlaten dan afgelopen twee edities. “Zeker, twee jaar geleden moest ik op dag twee al naar huis omdat ik Covid had en vorig jaar had ik niet mijn week en een fout in de Grote Prijs. Dit was mooier. Ik heb genoten. Alles was zo fantastisch voor elkaar en er was heel veel publiek. Mijn paard verdiende het ook om te winnen, het was alweer even geleden”, lacht ze.

Zevenmijlspassen
De nummer twee, Jacksonville Eurohill (Emerald x Carambole), was ook een lust voor het oog om naar te kijken. Op het eerste gezicht lijkt hij helemaal niet snel, maar vakman Michael Greeve weet precies hoe hij de zevenmijlspassen optimaal kan benutten. “Ja, ik heb een hoop tijd kunnen goed maken in de lange lijnen met hier en daar een galopsprong minder. Veel sneller kon het niet. Hij deed super z’n best. Ik heb er vanaf vierjarige al veel geloof in gehad. Het is een groot paard, dat merk je wel. Die moet op kracht komen, maar hij doet het al heel makkelijk”, vertelt Michael Greeve die een jaar geleden nog in de landenwedstrijd in Knokke over 1,60 meter reed met Jacksonville’s moeder Fyolieta. De merrie springt tegenwoordig haar parcoursen in Amerika.

Vermeldenswaard is nog dat Peter Olthof met M. Ladoklahoma VDL Z (v. Mr.Blue) eerder op de zondag winnaar was van de Grote Prijs CSI1* over 1,40 meter. Frank Schuttert werd op eigen terrein zevende met de bruine merrie Isis v. Cardento 933) en Hessel Hoekstra tiende met de vosruin VDL Legodermus Pp (v. Harley).

In de door de Belg Koen Vereecke met Halima van het Bonte Hof Z gewonnen rubriek over 1,40 meter op tijd voor het CSI3* eindigde Hessel Hoekstra als vierde met de bruine ruin Cagaro (v. Stolzenberg), Gerco Schröder bezette de zesde positie met de voshengst Glock's Novellist (v. Carrera VDL), Jodie Hall McAteer de negende met de schimmelmerrie Itoulavsca Fortuna (v. Etoulon) en Lucas Porter de tiende met de bruine ruin Kentucky N (v. Carrera VDL). 

Voor alle uitslagen, zie www.csiommen.nl

Meer Springen

BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)
Gert-Jan Bruggink reed afgelopen weekend goed in de prijzen tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek. Op de terreinen van het Sentower Park... (03-08-2026)
De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
LATTROP – Mayke Leusink maakt snel progressie in de springsport. De laatste weken scoort ze bijna voortdurend mooie klasseringen. (01-08-2026)
Nadat de jeugd vanaf 11.00 uur volop aan haar trekken is gekomen tijdens de Pony Masters is het zaterdagavond vanaf 20.00 uur tijdens de Schröder... (31-07-2026)
GOCH – Gerben Morsink liet afgelopen weekend een voortreffelijke indruk achter tijdens het concours van de Duitse topruiter Holger Hetzel in Goch. (31-07-2026)
LATTROP – Na zijn fraaie winst bij het masterspringen in Diepenheim vorige week bleek Lars Schröder dinsdag ook tijdens Hippisch Lattrop dat het met... (29-07-2026)
Wat begon als een spontaan idee aan de stamtafel van het toenmalige café De Koffer in Tubbergen, groeide uit tot een internationaal hippisch... (27-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is zoals verwacht een van de ruiters die Nederland mag vertegenwoordigen bij het komende WK springen in Aken. De drievoudig... (27-07-2026)
HAGEN - In de finale van het EK springen voor young riders moest Thijmen Vos zondag alsnog tevreden zijn met een plaats naast het podium. De... (26-07-2026)
VEENINGEN – Frank Schuttert won zondag de Grote Prijs van CSI2* CH De Wolden. Na een spannende barrage reed de Ommenaar op Gream de scherpe tijd van... (26-07-2026)
VEENINGEN - De 20-jarige Evi Wiefferink uit Wierden won zaterdag het Championnat tijdens CH De Wolden in Veeningen. Ze hield met Jucatan VDL haar... (25-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos veroverde vrijdag op Cadillac Z de Europese titel springen met de Nederlandse young riders en gaat in het individuele klassement... (24-07-2026)
LATTROP – Op de terreinen van Het Pandoer in Lattrop begint komende zondag de derde editie van de succesvolle Twentse Grascompetitie met voor het... (24-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos ligt na de tweede dag van het EK springen voor young riders in Hagen individueel en als lid van het Nederlandse team op... (23-07-2026)
Cindy Kosse boekte de afgelopen dagen twee keer succes. Ze werd in IJsselmuiden Overijssels kampioene over 1,30 meter in en zegevierde enkele dagen... (23-07-2026)
DIEPENHEIM – Een superieure Lars Schröder schreef dinsdag de zevende editie van het Masterspringen in Diepenheim op zijn naam. Met de twaalfjarige... (22-07-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra sloot zondag het CSI2* CH De Wolden in Veeningen af met een derde plaats op de negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES... (20-07-2026)