MET JAMAL EB BESTE IN DE HOFFMEIJER VOOR WILLEM GREVE EN REMCO BEEN

Amke Bekhuis pakt GP Ambt-Delden

Amke Bekhuis met Jamal EB

AMBT DELDEN – Amke Bekhuis boekte zaterdag in Ambt-Delden haar tweede zege in een Grote Prijs over 1,40 meter binnen twee maanden. Nadat ze in december met Jamal EB al de hoofdrubriek van de Twentse Ruiterdagen in Saasveld op haar naam schreef , was ze dit keer niet te kloppen tijdens het concours van De Zeven Buurtschappen.
 

Voor het veroveren van de toppremie van 1500 euro moest ze in de barrage afrekenen met liefst 24 concurrenten, die net als zij in de eerste omloop foutloos waren gebleven op het toch bepaald niet kinderachtige parcours van Jos Brinkman. Dat lukte haar met verve, nadat het er lang naar uitzag dat internationaal topruiter Willem Greve er met Minute Man met de winst vandoor zou gaan. Maar ook diens rappe chrono van 40,68 seconde bleek uiteindelijk een te nemen horde voor de 25-jarige amazone en de bij Enterbrook gefokte tienjarige bruine hengst Jamal EB (v. Action Breaker x Diamant de Semilly). Remco Been finishte op ruim een halve tel van Amke Bekhuis als derde met zijn Lucy T.

Zo goed als je paard
Een glunderende Amke Bekhuis stelde zich in de goed gevulde hal van De Hoffmeijer na afloop bescheiden op. “Je bent zo goed als je paard is. En ik heb het geluk dat ik heel fijne paarden onder de kont heb.” Die rijdt ze voor haar vriend Bart Haselbekke, de enige die haar ook van adviezen voorziet. “Nee, een andere trainer heb ik niet”, aldus de Langeveense, die de paardensport vooral als hobby beoefent. In het dagelijks leven is ze actief bij het professionele technische vaatwasbedrijf Vossebeld in Almelo.

“Jamal heb ik nu ongeveer anderhalf jaar. We hebben hem uit de veiling van Suus Kuyten en ze heeft een abnormale instelling. Hij vreet elke hindernis op die hij ziet. Hij is snel en super scherp. Zo’n instelling hebben er niet veel. Dat ik ook met Kordon VDL de barrage haalde, maakt het extra mooi. Die heb ik nog niet zo lang. Straks gaan we naar de Sunshine Tour in Jerez de la Frontera. Ik doe momenteel leuk me. Ik wil goed doen wat ik doe en graag beter worden. Maar ik weet ook dat het er maar net om gaat hoe lang ze blijven.”

Remco Been werd niet alleen derde, maar ook nog vijfde met Cookie T en zesde met Jasper. De vierde plek was voor Hessel Hoekstra met Jayton. De top tien werd gecompleteerd door achtereenvolgens Willem Greve met Quallas de Septon, Regina Leeuwen met Lavona HBC, Conor Drain met Jasmin en Lars Wigger met Jascarilla.

Beste ruiter van de dag
Remco Been kocht zich wel de beste ruiter van de dag noemen, want hij won de twee rubrieken, die voorafgingen aan de strijd om de Grote Prijs. Over 1,35 meter was hij de sterkste met Bridgetown X. Iza Venhoven kon hem met Quinlan het best volgen en Veronique Morsink eiste met Zabab de derde prijs op. Sally Hopkinson met Fadograaf en Hessel Hoekstra met Le Grande maakten het eerste vijftal vol.

Over 1,30 meter zegevierde Remco Been met Cookie T. Dit keer was Tessa Delger met Melodie V zijn naaste belager, voor Wouter Hermelink met Katharina EB, Jessie Wiefferink met Modushi en Steven Veldhuis met Napoleon.

De zege in de rubriek over 1,10 meter was voor Roderick van den Engh met Nathan. De Oldenzaler bleef ook Jesse Seiger met N’Avicii en Stijn Roelink met Look at Me voor.

Suzet Willemsen en Judith Vermeulen-Vetker haalden donderdag beiden twee keer het podium in de klassen over 1,10 en 1,00 meter. In de hoogste daarvan was Willemsen de sterkste met TRC Nike, voor Vermeulen met Notre Dame WV en Steven Veldhuis met May-Dorette Vdd.
Judith Vermeulen veroverde de meeste stijl punten over 1,00 meter (82) en hield daarmee Lisa Schröder met Honey Duc T&L Z (80) en Suzet Willemsen met TRC Oliver (77,5) op afstand.

Een dag later was de zege over 1,10 meter voor Felinthe Doornbos met Diarados Black. Ze hield Steven Veldhuis met Moonlight meer dan twee seconden achter zich. Maike Woestenenk werd derde met Mercedes.
Rick Plegt heerste over 1,00 meter. Met China Es (82) en Olala (80) bezette hij de eerste twee plekken. Lotte Paus diende zich als nummer drie aan met Di Maria (78).

Meer Springen

ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)