IN TWEEDE EN DERDE WEEK AUGUSTUS BIJ MANEGE DE VOSSENBOS

Alsnog DYF en Outdoor Wierden 2020

WIERDEN –Met een vertraging van tien weken worden het Dutch Youngster Festival (DYF) en Outdoor Wierden 2020 alsnog verreden.

Manege De Vossenbos is van 12 tot en met het 16 augustus het decor van de 25ste editie van het jeugdfestival en ontvangt van 20 tot en met 23 augustus de seniorenruiters voor een internationaal concours op het niveau van één en twee sterren.

Voorzitter Ruben Hofman: “Een week of twee, drie geleden benaderde de KNHS ons met de vraag of we alsnog een landenwedstrijd voor de jeugd konden organiseren. We hebben daarna besloten ook Outdoor Wierden te laten doorgaan. De accommodatie is er dan toch voor ingericht en zo is Outdoor Wierden ook ooit ontstaan, als verlengstuk van DYF. Vanuit de sport is de belangstelling groot, iedereen wil graag weer aan de gang.”

Uiteraard volgt de organisatie wel de richtlijnen, zoals het RIVM die op dat moment voorschrijft. “En we willen hoe dan ook de kosten in de hand houden. Sponsors binden is momenteel moeilijk. Bij de ene branche kun je nog wel aankloppen, dat bij een andere doen zou asociaal zijn. Maar we kunnen niet zonder ruiters, startgelden en sponsorinkomsten.” 

“Daarom doen we ook een dringende oproep aan iedereen om ons zoveel mogelijk te helpen”, voegt Hofman eraan toe. “We hebben nu nog de intentie één rankingproef voor de wereldranglijst te laten verrijden. We gaan ervan uit dat we 300 ruiters krijgen. Worden dat er vijftig meer en ontvangen we tien mille meer aan inkomsten van sponsors, dan kunnen we er een tweede rankingproef aan toevoegen. Het is allemaal kort dag om het nog te organiseren, maar we hebben een eigen accommodatie en veel eigen voorzieningen. We doen dit vooral uit het oogpunt van de sport. Iedereen staat te trappelen om daar weer intensiever mee bezig te gaan.” 

In Wierden fungeren good-old Marinus Vos en Quinten Maertens als parcoursbouwers.

Foto Elike Morsink met Dakina II tijdens DYF 2019 © www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)