Alleen Lynch is Dubbeldam de baas

DEN BOSCH - Jeroen Dubbeldam en BMC Van Grunsven Simon behoorden ook in Den Bosch tot de uitblinkers van de wedstrijd voor de FEI Worldcup. De ruiter uit Weerselo hoefde in de Brabanthallen alleen de Ier Denis Lynch met Abbervail van het Dingeshof voor zich te dulden. Het verschil tussen Lynch en Dubbeldam in de barrage, waarvoor liefst zeventien deelnemers zich mochten melden, bedroeg slechts 0,31 seconde.

Gerco Schröder legde met Euocommerce New Orleans beslag op de negende plaats na een springfout in de extra rondgang. Jos Lansink werd 28ste met acht strafpunten in de basisronde.

Jeroen Dubbeldam deed met de fantastisch springende BMC Van Grunsven Simon een uiterste poging de tijd van Lynch te verbeteren, maar kwam op de eindstreep drietiende tekort. "Ik was er op gebrand om veel punten te vergaren om daarmee mijn startplaats voor de wereldbekerfinale, komende maand in Leipzig, zeker te stellen. Aan de andere kant wilde ik ook niet alle risico nemen om door een stomme fout net één of twee punten tekort te komen. De druk was dus best hoog, temeer omdat een aantal combinaties achter mij in het klassement zich ook voor de barrage had geplaatst. Aan de andere kant gaf Simon mij in het basisparcours al veel vertrouwen, want toen sprong hij zeer goed", aldus Dubbeldam, die de prestatie van Lynch die voor hem een zeer snelle tijd neerzette, misschien iets had onderschat.

"Normaal is mijn paard sneller dan Abbervail van het Dingeshof, maar  ik moet Simon niet boven zijn tempo gaan rijden. Dan wordt hij sterk en kan er gemakkelijk een foutje ontstaan", vervolgde Dubbeldam, die blij was dat hij zich, net als Harrie Smolders (Hooge Mierde) heeft geplaatst voor de Wereldbekerfinale.
Marc Houtzager (Rouveen) noteerde met Sterrehof's Tamino de snelste tijd in het barrageparcours, maar moest een springfout accepteren, waardoor hij uiteindelijk als achtste eindigde. Gerco Schröder (Tubbergen) eindigde met een subliem springende Eurocommerce New Orleans ook met één springfout in de barrage, en dat was uiterst zuur, want daardoor eindigde hij net buiten het rijtje van combinaties dat zich rechtstreeks plaatste voor de Worldcup-finale. Gerco Schröder staat nu op de eerste plaats op de reservelijst en de kans is groot dat één van de achttien combinaties te kennen geeft de Wereldbekerfinale aan zich voorbij te laten gaan. "Ik heb het nog nooit meegemaakt dat alle ruiters uit de West-Europese League zich allemaal meldden voor de finale, dus ik denk dat de kans bijna honderd procent is dat Gerco in Leipzig van start kan gaan", aldus John Roche, de directeur springsport van de internationale hippische federatie, FEI. 
Gerco Schröder staat weliswaar 22ste en alleen de beste achttien van de West-Europese Leaugemogen door, maar daarbij tellen niet mee titelverdediger Marcus Ehning, Rodrigo Pessoa (derde) die voor Brazilië rijdt en Edwina Alexander (twaalfde) die voor Australië uitkomt. Gerco staat dus in wezen op de negentiende plaats. (mmv KNHS)
 
Eindstand Werelbeker West-Europese League
1) Kevin Staut (Fra) - 96
2) Meredith Michaels-Beerbaum (Dui) - 90
3) Rodrigo Pessoa (Bra) - 85
4) Rolf-Göran Bengtsson (Zwe) - 73
5) Billy Twomey (Ier) - 69
8) Jeroen Dubbeldam - 55
17) Harrie Smolders (Hooge Mierde) - 43
22) Gerco Schröder - 36

In het progressief springen met joker mocht Gerco Schröder met Eurocommerce London de zesde prijs afhalen. Broer Ben maakte evenmin een fout en werd met BMC Floreen SFN zestiende in de barrage. Jeroen Dubbeldam kon in deze rubriek geen potten breken. Met BMC Veyron noteerde hij elf strafpunten en wedr hij 35ste. Nina Fagerstrom was de sterkste met Talent. 

Meer Springen

»
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
»
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
»
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
»
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)