Alle paarden Roelofs in verkoop

DEN HAM – Alle paarden van Stal Roelofs in Den Ham zijn te koop. Omdat oprichter Herman Roelofs in eigen familie geen opvolger heeft en pogingen een andere eigenaar voor de stoeterij te vinden niets hebben opgeleverd,  is besloten het bedrijf op te heffen. Het vastgoed op het imposante complex wordt separaat verkocht. Met het besluit komt een einde aan een unieke fokkerij, waarvoor de nu 81-jarige Herman Roelofs in 1972 de basis legde.

“We hebben heel erg ons best gedaan om het bedrijf als ‘going concern’ aan iemand te kunnen overdragen”, zegt zijn dochter Hetty Roelofs. “Mijn broer en ik kunnen het paardenbedrijf niet voortzetten, daarvoor moet je met paarden opgegroeid zijn en dat zijn we allebei niet. Het spijtige is dat we hier nu een situatie hebben die bijna ideaal is. Een koppeltje van twintig fokmerries, hengsten en sportpaarden op één locatie. Een mooie opzet en goed beheersbaar. Het liefst hadden we de fokkerijformule en het vastgoed ook bij elkaar gehouden. Dat is helaas niet gelukt. Er waren wel wat geïnteresseerden, maar dat heeft uiteindelijk niet tot het beoogde resultaat geleid. We zijn nu verschrikkelijk druk met het beantwoorden van telefoontjes en het ontvangen van bezoek aan onze stal. Dat er zoveel belangstelling voor paarden uit deze formule geeft, naast de emotie en teleurstelling, wel een erg fijn gevoel. De ontwikkeling van de formule met de hengsten Abgar en Joost is in de hele wereld bekend. Wereldwijd kom je in uitslagen van grote wedstrijden paarden uit onze fokkerij tegen."

Herman Roelofs kreeg aanvankelijk veel kritiek op zijn eigenzinnige foklijn. Maar de wegenbouwer uit Den Ham zette door en kreeg uiteindelijk het gelijk aan zijn zijde. Namen als VIP en Ommen in de beginjaren en later Mermus R, Odermus R, Namelus R en niet te vergeten Rubert R maakten naam en faam in de hippische wereld. Roelofs kocht merries aan uit oude Groninger stammen en liet ze dekken door de Engelse volbloedhengst Abgar. De nazaten daaruit werden gedekt door de Holsteiner hengst Joost. Het vormde de basis voor een fokkerij, die Herman Roelofs enkele jaren geleden de titel fokker van het jaar opleverde.  Hetty Roelofs:  “Hij geloofde erin en dat is altijd zo gebleven.”

De familie Roelofs richt de aandacht momenteel ook en vooral op een handvol personeelsleden dat z’n baan" verliest, van wie Roeland de Kruijf al 22 jaar de zorg heeft over de fokkerij. “We zullen er alles aan doen dat onze medewerkers goed terecht komen. Dat verdienen ze gewoon.”

De springpaarden die de leeftijd en de kwaliteit hebben voor grotere wedstrijden, worden al jaren verder opgeleid, uitgebracht en verkocht door de BWG Stables van de broers Schröder, waar ook Tom Brinkman actief is. Op dit moment geldt dat voor Artiflex R en Cobalt Blue. Net als de jongere talenten wachten ze op nieuwe eigenaren.

Wie meer wil weten over de paarden die te koop zijn, kan ze bekijken via een schitterende verkoopbrochure die ook te vinden is op de website www.stalroelofs.nl 

Op de foto van Stal Roelofs vanaf links Roeland de Kruijf, Emir R, Herman en Hetty Roelofs.

Meer Springen

»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)