Albert Zoer sterkste in Gelderland

ARNHEM - Met een balk in de barrage een Grote Prijs winnen, overkomt een springruiter maar zelden. Maar Albert Zoer uit Echten was zondagmiddag met vier strafpunten de beste in de hoofdrubriek van Outdoor Gelderland en ontving de sleutels van een nieuwe Audi A3 Sportback. De in België wonende Nederlander Johnny Pals werd tweede, voor outsider Alonso Valdez Prado uit Peru.Jeroen Dubbeldam eindigde als elfde met Classic Man, Ben Schröder als dertiende met Lu Lu.

Het duurde even voordat de drie ruiters in de barrage van start konden gaan in de Grote Prijs, want tegen het einde van de eerste omloop gooide een wervelwind het volledige parcours plat. Nadat de wedstrijd een half uur later werd hervat, reden de laatste vier ruiters hun rit maar kwam er geen foutloze ronde meer bij.

Van de 45 deelnemers bleken er maar weinig opgewassen tegen het parcours dat uitgestippeld was door Henk Linders. “Ik had er liever een paar meer gehad”, bekent hij. “Maar achteraf weet ik niet wat ik anders had moeten doen om dat te realiseren. Het was een faire proef en een erg spannende voor het publiek.”

Johnny Pals trapte af in de barrage met Vignet (v. Heartbreaker) maar zag op de voorlaatste hindernis, de uitsprong van de dubbelsprong, de balk vallen. Albert Zoer schakelde een versnelling hoger met Gigolo (v. Cicero) en kreeg in dezelfde dubbelsprong een fout. Alonso Valdez Prado nam alle tijd om met Ferrero van Overis (v. Darco) zijn eerste grote internationale zege binnen te halen, maar de pupil van Jeroen Dubbeldam verspilde zijn kans op de laatste hindernis. Zoer won, nadat hij vorig jaar op Papendal al tweede werd met Abra Kadabra.

Wat gehaast
“Ik kwam wat gehaast de dubbel in gereden”, kan Albert Zoer achteraf om zijn fout lachen. “Gigolo sprong verder super. Als je op hem zit, kun je voor je gevoel de hele wereld aan. Het is een paard dat alles kan. Hij is pas negen jaar en in de bloei van zijn leven, maar ik denk dat er nog veel meer moois in zit.”

Ook Pals, die 12.300 euro verdiende, zat er lachend bij. “Ik wilde Albert voor blijven, maar drukte ook te hard in de dubbelsprong. Ik ben blij met de tweede plek. Ik rijd Vignet nu anderhalf jaar te rijden met dank aan Jan Vink en hij springt echt top.”

Bij Jeroen Dubbeldam
Op voorhand had ook Alonso Valdez Prado voor zijn derde plek getekend. “Jammer van die fout op de laatste, daar kwam m’n paard niet optimaal bij, maar ik ben echt blij. Jeroen Dubbeldam, waar de hengst op stal staat, heeft hem super getraind. Dit is een topvoorbereiding op de PanAmerican Games, waar m’n hengst volgende week al naar toevliegt. Ik ben de enige die daar uitkomt voor Peru. Als hobbyruiter met een familiebedrijf in Peru pendel ik op en neer naar Weerselo.”

Laura Spekenbrink
Laura Spekenbrink legde beslag op een knappe derde plaats in de finale van de klasse Z. Met Brown Poppy wwas ze ruim een seconde langzamer dan Lisa Bongers met Donbalian. De tweede plek was voor Guido Jan Schoemaker met After Pleasure Toltien. 

Annelies Vorsselmans reed met Chellando naar de achtste positie in de Small Tour over 1,35 meter.

UITSLAGEN OUTDOOR GELDERLAND

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)