ALS EERSTE STARTER IN WINNING ROUND NIET TE KLOPPEN IN VEERTIGSTE EDITIE

Jessie Wiefferink verovert Twente Cup

Juryvoorzitter Jan Roelink overhandigt de Twente Cup aan Jessie Wiefferink. 

SAASVELD – De Twente Cup met de grote oren staat ook het komend jaar te pronken op Stal Wiefferink in Wierden.
Jessie Wiefferink troefde zaterdag in de Ankerhal van Saasveld met haar zevenjarige merrie Modushi achttien concurrenten af in de winning round van de klassieker, die de veertigste editie beleefde.

De amazone uit Wierden werd daarmee de opvolgster van Wesley ter Harmsel. De Enternaar nam vorig jaar met Lareusa S de wisseltrofee over van haar Jessie’s zus Britt, die in 2022 met Alpha succesvol was. En dat was knap, omdat Jessie Wiefferink met de dochter van Quasimodo vd Molendreef als eerste de ring in moest voor de winning round. Ze zette met 43,18 meter meteen een scherpe tijd op de klokken en daarop beten alle tegensstanders in de beslissende omloop over 1,30 en 1,35 meter (in handicap) hun tanden stuk.

Lang nagelbijten
Het was lang nagelbijten voor Jessie Wiefferink. “Het was een parcours met lange lijnen. Ik kan op zich wel lekker galopperen met dit paard, al is het is niet zo dat ze de grootste galop heeft. Dus ik moest er echt voor zorgen in het eerste lijntje de zeven galopsprongen te halen. Daarna liep het lekker door. Alle afstanden kwamen mooi uit. En ze was de snelste, heel leuk. Ik moest wel lang wachten. Ik dacht elke keer: oei, nou word ik eraf gereden, maar het ging goed.”

Thuis is nooit de vraag of de meiden van Wiefferink van start gaan in de strijd om de Twente Cup. “Britt, Evi en ik doen nog elk jaar mee en we vinden het steeds weer leuk. We hadden dit keer vijf paarden mee. Voor mij is het de eerste keer ooit dat ik een Twente Cup heb gewonnen. Ik rijd al vanaf de pony’s mee, maar het was me nog nooit gelukt. Dan is het gewoon hartstikke fijn om ‘m te winnen. We zeiden thuis al dat we gingen strijden om die beker weer mee te krijgen na eerst  Britt en daarna onze stalruiter Wesley.”

Echt speedpaard
Over Modushi niets dan lof. “Het is heel leuk paard van mijn moeder Bernadette), dat altijd probeert haar best te doen. Je kunt er mooi snel mee rijden. Met Arhaya ging ik rustig in de tweede ronde omdat het geen barragepaard is. Modusha is echt mijn speedpaard. Ze is heel scherp en voor een zevenjarige springt ze gewoon heel gemakkelijk dit parcours. Ze is heel braaf, fijn om mee te werken.”

Momenteel is Jessie Wiefferink behoorlijk actief in de sport. “Ik rijd nu veel omdat ik bij papa (Erik) op stal werk. Eigenlijk ben ik me gaan focussen op de jonge paarden. Dit zijn mijn twee oudste. Als het dan zo een beetje lukt, motiveert dat ook. Het gaat de laatste tijd heel goed, voor nu ben ik er heel druk en ook erg blij mee.”

Knap spannend 
Vooral in de slotfase van de wedstrijd werd het nog knap spannend in de Ankerhal. Wesley ter Harmsel deed als voorlaatste starter een serieuze aanval om voor de tweede keer op rij de cup te veroveren. Maar met de merrie Fleur kwam hij 1,29 seconde te laat door de finish om Jessie Wiefferink van haar troon te stoten. Tessa Delger kwam als laatste in de ring en leek lang op weg een geslaagde poging te doen. Maar de laatste meters met haar merrie Melodie V duurden te lang. Delger finishte op 0,24 seconde van Jessie Wiefferink.

Opmerkelijk was dat van de tien combinaties over 1,35 meter er liefst negen geen fout maakten in het basisparcours. Uit de categorie over 1,30 meter meldden zich tien kandidaten voor de eindzege. Een ongekend hoog aantal, want de startlijst telde vooraf ‘slechts’ dertig duo’s. Het was tekenend voor het hoge niveau van de deelnemers en de spanning die het opleverde,

Nog drie Twente Cups
In Saasveld werden bij de paarden nog drie Twente Cups verdeeld. Over 1,20 meter verzekerde Ties Rothstegge zich met Ivar KV van de beker. Charlotte van Loon werd tweede met Dolce Cita en ook in deze klasse tekende Wesley ter Harmsel voor de derde prijs, nu met Emeraldine TH Z.

Favoriete Lisa Schröder was met haar topper Mama Mia Picobello Z de sterkste over 1,10 meter, voor Noëlle Klokman met Cirikit Isriwica Z en Felinthe Doornbos met Diarados Black Diamond. 
Phileine Stroot troefde met Iniesta Shizzle de oppositie af over 1,00 meter. Op ruime afstand volgden Martin Bijen met Olly M en Nanda van den Hazel met Ibiz D als tweede en derde.

Onderste foto: Jessie Wiefferink met Modushi op weg naar haar zege.

Meer Springen

Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)