MEERVOUDIG INTERNATIONAAL KAMPIOEN HEEFT BEGRIP VOOR VERKOOP CARLYLE

Jeroen Dubbeldam: ‘Heel jammer dit’

Foto Jeroen Dubbeldam met Oak Grove's Carlyle © www.fototrailer.nl

WEERSELO - “Heel erg jammer dit”, omschrijft Dubbeldam het afscheid van zijn paard Oak Grove’s Carlyle, die verder gaat onder het zadel van de Ierse ruiter Daniel Coyle. „Ik ben anderhalf jaar met het dier bezig geweest om te proberen me te plaatsen voor de Olympische Spelen.”

Zijn  laatste optreden in Oranje dateert van twee weken geleden, toen de combinatie tijdens de landenwedstrijd in Sankt Gallen vijf springfouten liet noteren. “Zoiets kan een keer gebeuren”, zegt Jeroen Dubbeldam in gesprek met De Twentsche Courant Tubantia. "Carlyle sprong anderhalf jaar goed en had één mindere ronde, dat is geen reden om in paniek te raken. Je kunt een wedstrijd verliezen en toch kampioen worden, zo werkt dat in onze sport.”

Direct na zijn optreden in Sankt Gallen werd Jeroen Dubbeldam echter gebeld door de eigenaar van Stoeterij Eichenhain. Die stelde hem Carlyle in oktober 2019 ter beschikking, nadat de bruine ruin (v. Casall) eerder bij de Zweed Rolf-Göran Bengtsson onder het zadel had gelopen. "Hij wilde niet langer wachten of ik wel of niet naar Tokio zou gaan, misschien dacht hij dat het toch niks zou worden.”

Dat Carlyle zijn stal in Weerselo zou verlaten, was voor Jeroen Dubbeldam al eerder duidelijk. De meervoudig internationaal kampioen is wel blij dat Carlyle werd aangekocht voor de Ier Daniel Coyle, een van zijn klanten. “Anders was ik echt anderhalf jaar voor niets met het paard bezig geweest.”

Een beetje ziek
Jeroen Dubbeldam koestert geen wrok tegen de eigenaar van Carlyle. “Hij is al dertien jaar en dus geen paard dat in de toekomst nog vaak aan een kampioenschap kan meedoen. Maar die garantie had ook ik zelf voor Tokio nog niet. Er was nog niets zeker. Natuurlijk is het erg jammer. Als me dit twintig jaar geleden was overkomen, zou ik mezelf waarschijnlijk hebben opgesloten in een klein kamertje. Nu ben ik er gewoon een beetje ziek van.”

Oak Grove’s Carlyle was de gedoodverfde kandidaat om Dubbeldam net als in 2016 aan de Olympische Spelen te laten deelnemen, nadat hij op dat podium in 2004, 2008 en 2012 had ontbroken. Vijf jaar geleden was Dubbeldam vlaggendrager voor de Nederlandse afvaardiging in Rio de Janeiro en eindigde hij bij het springen als zevende. Jeroen Dubbeldam kwam 0,02 seconde te kort om zich te mogen mengen in de strijd om de medailles met Zenith SFN, het paard waarmee hij al in 2015 Europees en een jaar daarvoor wereldkampioen was geworden.

Zie ook: Willem Greve in team voor Rotterdam, Jeroen Dubbeldam niet

 

Meer Springen

»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)