Mark Weusthof mag de cup houden

BATHMEN - Mark Weusthof (foto) kwam zaterdag definitief in het bezit van de Internationale Indoor Cup voor vierspanrijders. De menner uit Rossum won het klassement voor de derde keer op rij met zijn zege in de afsluitende wedstrijd in Bathmen en mag de bokaal daarom houden. In de stampvolle hal rekende Weusthof vrij simpel af met Hans Heus. Die was als zijn enige serieuze concurrent overgebleven, nadat Herman ter Harmsel had afgezegd wegens andere werkzaamheden.

Mark Weusthof, met vermoedelijk voor het laatst Peter Rolefes als groom achter op de koets, nam in de eerste manche een royale voorsprong van 25 seconden op Heus. "Die ging super, ik was net zo snel als de winnaar bij de tweespannen", zegt de tevreden Rossumer. "Daarna was het in de tweede ronde een kwestie van uitrijden. Ik kwam nog even vast te zitten in een hindernis, maar kon uiteindelijk rustig naar de finish rijden. Die beker is een mooi ding om in de kast te hebben. Ik hoop dat ze die wedstrijd in stand houden, dat zou voor de mensport alleen maar goed zijn."

Bij de tweespannen was Tom Engbers de sterkste. Hij versloeg zijn vader Alfons, die vooral een ijzersterke eerste manche reed.

RTV Oost maakte beelden van de wedstrijd, die zondagavond worden uitgezonden in het programma Sport op Zondag.

 

Meer Mennen

OSORHEI - Met een zilveren en bronzen medaille als oogst kan Daphne Pouwels met een meer dan voldaan gevoel terugkijken op haar eerste internationale... (17-08-2026)
ORSOHEI – Daphne Pouwels ligt op goudkoers tijdens het EK eventing voor young drivers in het Roemeense Osorhei. Dankzij een geweldige marathon,... (15-08-2026)
OSORHEI – Het Nederlandse menteam bij de jeugd nam donderdag tijdens het EK in het Roemeense Osorhei na de dressuur de leiding in het klassement. Dit... (13-08-2026)
OSORHEI – Mark Weusthof en Daphne Pouwels maken dit weekeind deel uit van de Nederlandse afvaardiging, die is afgereisd naar het EK jeugdmennen voor... (13-08-2026)
TUBBERGEN – Marijke Hammink is als drievoudig wereldkampioene met zowel het Nederlands team als individueel bekend vanwege haar geweldige prestaties... (06-08-2026)
TUBBERGEN – Marijke Hammink is als drievoudig wereldkampioene met zowel het Nederlands team als individueel bekend vanwege haar geweldige prestaties... (06-08-2026)
De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
Vier gepassioneerde verzamelaars in Twente openen zaterdag 11 en zondag 12 oktober gezamenlijk de deuren van hun bijzondere koetshuizen. Tijdens de... (07-10-2025)
LE PIN AU HARAS – In een ongemeen spannende wedstrijd veroverde Marijke Hammink dit weekend in het Frans Le Pin au Haras Haar derde individuele... (21-09-2025)
BEEKBERGEN – De Hongaar Martin Hölle veroverde zondag in  Beekbergen met overmacht zijn vijfde wereldtitel tweespannen op rij. Stan van Eijk eindigde... (24-08-2025)
BEEKBERGEN - Mathijn Wevers deed donderdag goede zaken op het eerste onderdeel van het WK tweespannen in Beekbergen. De 41-jarige menner uit Markelo... (22-08-2025)
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
De Men- en Ruiterdagen zijn inmiddels een vaste waarde binnen de Schröder Masterclass in Tubbergen. Menners en ruiters komen er jaarlijks vanuit alle... (10-08-2025)
DENEKAMP – Al vele jaren wonen Karin Hermelink en Koets’n Keerls Harry Groener en Ben ter Brake onder de rook van het prachtige landgoed Singraven... (30-07-2025)
HARICH – Marijke Hammink maakt er al enige tijd een gewoonte van haar tegenstanders bij de vierspannen pony’s te declasseren. Bij het NK in het... (30-06-2025)
ALMELO – Wat tijdens de Almelose Ruiterdagen begon als een mooie demonstratie van het tweespan van Raymond Letteboer eindigde in een nachtmerrie voor... (23-06-2025)
EXLOO - Regerend wereldkampioen Marijke Hammink uit Bornerbroek bevestigde zoals menigeen verwachtte dit weekend haar status tijdens de... (30-03-2025)
DONAUESCHINGEN – Marijke Hammink deed ook het afgelopen weekend weer wat ze al tijden gewend is. De wereldkampioene uit Bornerbroek won overtuigend... (16-09-2024)
De piste van de Schroder Masterclass is maandag 19 augustus vanaf 20.00 uur na het springen van de Golden Oldies het domein van acht tweespanrijders... (17-08-2024)
WIERDEN – Marijke Hammink veroverde dit weekend in Wierden voor de zesde maal op rij de nationale titel mennen bij de vierspannen pony’s. De... (12-08-2024)