MET GRANDORADO TWEEDE BIJ ZEVENJARIGE PAARDEN, MET GOGO NEGENDE

Zilver Willem Greve op WK Lanaken

LANAKEN – Twee jaar nadat hij met Warrant de wereldtitel bij de vijfjarige paarden veroverde, was Willem Greve op Stoeterij Zangersheide in het Belgische Lanaken opnieuw dichtbij een mondiale titel.

Zondag moest hij echter bij de zevenjarige paarden met zijn bruine hengst Grandorado (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) genoegen nemen met de tweede plek achter de Belg Christian Alhlmann, die met de bruine hengst Solid Gold Z (v. Stakkato) 1,15 seconde sneller was. Greve bleef op zijn beurt de derde en laatste foutloze deelnemer in de barrage van de wedstrijd over 1,45 meter, de Belgische Gudrun Patteet op Sea Coast Crystal de l’Eau, met het minimale verschil van 0,01 seconde voor.

Willem Greve beschouwde het resultaat met Grandorado niet onbegrijpelijk vooral als een succes. “Dit is mooi, prachtig zelfs. De hengst sprong echt geweldig en het is fantastisch dat hij zich op zo’n groot podium heeft kunnen laten zien. Met hem heb ik nu al drie jaar op rij alle finales in Nederland en bij het WK gehaald en elke keer weer overtreft hij mijn toch al hoge verwachtingen.”

Opvolger van Carambole
Waar dat stopt is natuurlijk altijd afwachten, maar Willem Greve is op basis van de verrichtingen van Grandorado tot nu toe zeer optimistisch.” Volgens mij heeft dit paard heel veel mogelijkheden en als we geen pech hebben denk ik dat samen ver kunnen komen. Ik heb hem nu sinds hij amper vier was en hij net als hengst was goedgekeurd. Ik heb hem destijds samen met Team Nijhof gekocht van de fokkers. Het is altijd mijn gedachte geweest dat Grandorado de opvolger wordt van Carambole en daar geloof ik nog steeds in. Hij is heel compleet, erg voorzichtig en heeft me nog nooit teleurgesteld.”

Ook met de schimmelmerrie Gogo (v. VDL Zirocco Blue x Indoctro) reed Greve tot het laatst mee om de titel, maar een springfout voorkwam dat de combinatie hoger uitkwam dan de negende plek. “Het is een pittige merrie die soms net te weinig rust heeft en het liep gewoon niet zo lekker met haar. Het ging iets te snel en zelf reed ik ook niet best. Wel jammer.”

Conor Drain en Peter Olthof
Conor Drain moest op de slotdag tevreden zijn met de 36ste plek in het eindklassement, nadat hij zondag in het basisparcours op de bruine hengst Con Capitano (v. Contendros) met dertien strafpunten de ring uit kwam. Bij de vijfjarige paarden was de Twentse Ier met de bruine ruin Shanroe Barney (v. Dallas) goed voor de negende positie na twee springfouten in de laatste ronde.

Peter Olthof tenslotte reed met zijn bruine hengst Hummer-N (v. Quasimodo Z) prima mee in het kampioenschap voor zesjarige paarden, maar door een springfout in de slotproef moest de ruiter uit Langeveen uiteindelijk genoegen nemen met de 25ste plaats.

Foto Willem Greve met Grandordao © Wil Smeets

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)