MET GLOBAL IN SAMORIN KNAP NAAR TWEEDE PLEK IN WEDSTRIJD OVER 1,50 METER 

Sander Geerink opnieuw van voren

Foto Sander Geerink met Global © www.fototrailer.nl

SAMORIN – Sander Geerink deed zaterdag opnieuw van zich spreken tijdens het CSI2 in het Slowaakse Samorin. In een wedstrijd over 1,50 meter, die meetelt voor de wereldranglijst eindigde hij knap als tweede met zijn elfjarige donkerbruine ruin Global (v. Cardento 933).

Jasmin Seppälä bezette in deze proef de tiende plek met haar tien jaar oude vosruin Harley (v. Carrera). Geerink was een van de slechts drie ruiters, die ook in de barrage foutloos bleven. De Roemeen Damian Cojacariu ging op Lancor met de winst aan de haal.

Vrijdag waren Sander Geerink en Jasmin Seppälä beiden al een keer goed voor een negende stek op parcoursen over twee fasen in het CSI1. De Finse amazone deed dat met haar achtjarige bruine ruin Casanova Style VK Z (v. Cyrano VDV) over 1,35 meter, partner Sander Geerink stuurde de zesjarige Liberator WS (v. Harley VDL) naar eenzelfde klassering over 1,25 meter.

Hessel Hoekstra
Hessel Hoekstra reed vrijdag en zaterdag met zijn tienjarige vosruin Helsinki (v. VDL Zirocco) twee keer de top tien binnen tijdens het CSI3 in het Duitse Redefin. Zijn beste prestatie was zijn derde plaats in de rubriek over 1,35 meter op tijd van zaterdag. Een dag eerder was Hoekstra ook al derde geworden in de proef over 1,25 meter tegen de klok.

Frank Schuttert liet vrijdag in Kronenberg een tweede prijs noteren bij het CSI De Peelbergen. Dat deed hij met de zevenjarige bruine merrie Kittie (v. El Salvador) in de rubriek over 1,25 meter op tijd.

Meer Springen

Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)