MARKELOËR TROEFT IEDEREEN AF IN LONGINES RANKINGPROEF OVER 1,50 METER

Formidabele zege van Willem Greve

OMMEN – Willem Greve reed zaterdag naar een letterlijk en figuurlijk formidabele zege in de rubriek over 1,50 op tijd voor de Big Tour van het CSI3 Ommen.

Met de negenjarige bruine merrie Formidable (v. Carambole) zegevierde de Markeloër in de Longines rankingproef met een voorsprong van liefst 2,74 seconde op de nummer twee, Jens van Grunsven met de vosmerrie Cika. "Toch was het zeker geen ‘jaagproef’, stelt de winnaar. “Die merrie is van nature snel, daar hoef ik niet hard voor te rijden. Ik heb gewoon geprobeerd een strakke rit te rijden en weinig meters te maken. Ze sprong goed tot het einde; heel simpel en makkelijk. Dat bleek genoeg voor de winst.”
Willem Greve is content met de negenjarige Carambole-nazaat, die hij als vijfjarige samen met Teus van de Brink aanschafte. “Het is gewoon een goede merrie. Als vijfjarige werd ze derde in Lanaken, een jaar later vierde. Vorig jaar liep ze in de tweesterren Grote Prijzen vooraan mee.”

De ruiter uit Markelo zit momenteel goed in zijn paarden voor het hogere werk. “Dat is een geluk. Daardoor kan ik Formidable, die met haar negen jaar natuurlijk nog jong is, selectief inzetten. Ze heeft niet alle concoursen gelopen, maar wel de goede. Ze was in alle proeven geplaatst, dat doet ze goed. Het is gewoon een super fijn paard, heel licht en makkelijk. Echt een modern springpaard.”

'Ervaring opdoen'
Voor de Grote Prijs van het Vechtdal zadelt Greve zondag Faro (v. Calvaro). Die kwam vrijdag ook al in actie en dit wordt zijn eerste driesterren Grote Prijs. “Ik heb er niet echt verwachtingen van. Ik ga proberen een goede rit neer te zetten en hem een goede ervaring te laten opdoen. Het resultaat is dan secundair.” Aldus Greve, die stelt dat de regio heel blij mag zijn met alle hippische activiteiten.

“Alleen de afgelopen maand al. Eerst het EK, toen twee weken De Wolden en nu CSI Ommen, dat is gewoon prachtig mooi. Als je ziet hoe de familie Schuttert ooit is begonnen met een nationaal concours hier en dat uitgebouwd heeft tot internationaal. De faciliteiten zijn super, het vraagprogramma is goed en er is een bak volk. Geen wonder: de entree is gratis en er is veel entertainment. Gisteren het puissance springen en vandaag weer de veulenveiling: het is niet alleen springen, het is echt een paardenshow. Dat vinden mensen mooi. De boel is gewoon top voor elkaar.”

In de afsluitende rubriek van zaterdag, de finale van de  Medium Tour klopte Maikel van der Vleuten met Idi Utopia (v. Quasimodo Z) in het staartje van de strijd John Whitaker met Argento (v. Arko III). Frank Schuttert legde in vertrouwde omgeving beslag op de vijfde plaats met de achtjarige zwarte merrie Latina van het Avenhof (v. Diarado). 

Hendrik Jan Schuttert legde op eigen terrein beslag op een nette vijfde plek met de dertien jaar oude bruine ruin Balboa HS (v. Tygo), direct gevolgd door Gerco Schröder met zijn elfjarige bruine ruin Glock’s Dobelensky (v. Cornet Obolensky). Wilton Porter met Delinquent JX en Remco Been met Balou van het Molenhof waren nog aanzienlijk sneller dan Willem Greve, maar eindigden als achtste en tiende na een springfout.

Stijn Roelink
Stijn Roelink werd met de achtjarige vosmerrie Vive la Vi (v. Zandor) vijfde in de rubriek over 1,30 meter voor de Medium Tour van het CSI1. Zestien van de 31 deelnemers die in het basisparcours foutloos bleven, lukte dat ook in de extra omloop. Dat waren uit deze regio ook Sjaak Sleiderink met de elf jaar oude bruine ruin Dorus (zevende), Bas van der Aa met de achtjarige bruine merrie E.Guriel (elfde) en Marjolein Heuvelmans met haar acht jaar oude bruine merrie Darina S (twaalfde).

Bas van der Aa verzekerde zich met de negenjarige bruine merrie Evira’s Uno (v. Numero Uno) van de tweede plaats in de Small Tour over 1,20 meter. De Albergenaar hoefde alleen de Amerikaanse Sarah Rose met Encore voor te laten gaan. Marije Nijhof werd keurig derde met de acht jaar oude ruin Gangster (v. Ukato).

Foto Willem Greve met Formidable © www.fototrailer.nl

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)